Zalety nowości technologicznych w druku

Agencje poligraficzne muszą stale rozwijać się pod względem technologii drukarskiej. Nowinki techniczne pozwalają ograniczyć ilość wykorzystywanego do drukowania tuszu. Można również wyeliminować wszelkie błędy w druku, przez co nie potrzeba kupować dodatkowych metrów kwadratowych papieru. Pozwala to zwiększyć efektywność pracy.

Nowoczesna technologia druku ulotek

ulotki drukAby zwiększyć intensywność druku należy korzystać z nowych ploterów solwentowych. Jeśli chodzi o ulotki druk jest szybszy, a praca zakładu poligraficznego staje się znacznie płynniejsza. Nowoczesne drukarki produkcyjne kładą tusz lub atrament na papier pod wpływem wysokiej temperatury. Jak to wpływa na jakość materiałów poligraficznych? Kolor na nich jest o wiele bardziej wyrazisty. Kontury obiektów są niesamowicie dokładne. Agencja oszczędza również na folii do laminowania. Jeśli klient zamówił ulotki laminowane, to połysk uzyskiwany jest już w trakcie druku. Cena takiego plotera waha się w okolicach pięćdziesięciu tysięcy złotych, co nie jest zbyt wygórowaną ceną. Warto zaznaczyć, że niektóre japońskie plotery bez tej funkcji są droższe. Do plotera powinno się korzystać z tuszu czułego na ciepło. Pod wpływem temperatury staje się płynny, dlatego wsiąka w papier. Podczas zakupu papieru nie trzeba kierować się wymaganiami sprzętu. Każdy z materiałów papierniczych sprawdza się w tym sprzęcie. Nie potrzeba robić dodatkowych zakupów. 

To, że agencje poligraficzne muszą stale się rozwijać jest faktem. Każdy przedsiębiorca wie, że jest to klucz do utrzymania się na rynku. Im szybciej drukuje ploter, tym więcej zamówień możemy wykonać. Przy okzji jakość jest lepsza przy mniejszym wykorzystaniu tuszu. Zdarza się, że jeden pojemnik wystarcza na dwa miesiące intensywnej pracy maszyny drukującej.