Zagęszczenie rzęs metodą objętościową

Coraz większą popularnością wśród kobiet cieszy się przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs. Dla wielu osób długie oraz gęste rzęsy to atrybut kobiecości. To dlatego tak chętnie malujemy się codziennie tuszem do rzęs. Ciemne oraz odpowiednio pomalowane rzęsy to piękna oprawa dla naszych oczu, wydobywają i podkreślają ich kształt oraz kolor tęczówek.

Na czym polega metoda objętościowa rzęs?

rzęsy objętościoweTo także niezawodny sposób, jeżeli chcemy optycznie je powiększyć. Ostatnio sama zastanawiałam się czy nie pójść do salonu kosmetycznego i przedłużyć swoje rzęsy. Jednak na sam początek chciałam wybrać taki zabieg, który nie będzie aż tak inwazyjny i nie uszkodzi moich naturalnych rzęs. Od koleżanki usłyszałam o metodzie, którą określa się mianem rzęsy objętościowe. Sama robiła taki zabieg i była bardzo z niego zadowolona. Na czym to dokładnie polega? Otóż do twoich naturalnych rzęs doczepiane są rzęsy sztuczne, sprawia to, że rzęsy staje się znacznie bardziej gęste, stąd nazwa tej metody. Przy zagęszczeniu rzęs tą metodą należy pamiętać o tym, że materiał z którego są wykonane kępki musi być lekki, tak aby kobieta, która je nosi nie czuła ich. Nie może odczuwać dyskomfortu. Do tego celu najlepiej sprawdzają się rzęsy wykonane z norki lub z jedwabiu. Oczywiście ostateczny efekt zależy od samej klientki oraz od tego jaki efekt chce uzyskać. Ilość doczepionych sztucznych rzęs można łatwo kontrolować oraz dopasować.

Niektóre kobiety chcą jedynie podkreślić swoje naturalne rzęsy i decyduje się na subtelny efekt, inne z kolei preferują bardziej wyrazisty efekt. Na jaki ja się zdecydowałam. Postanowiłam zagęścić moje rzęsy w taki sposób aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Nie chciałam dramatycznych rzęs, które pasują bardziej na wesele niż na co dzień.