Zabezpieczenie budynku, w którym mieści się serwis komputerów

Kiedy zakładamy jakąś działalność zależy nam na tym, żeby przede wszystkim przynosiła ona określone dochody. Jednak wiąże się to często ze sporą inwestycją, dlatego również odpowiednie zabezpieczenie naszego sprzętu i budynku będzie stanowiło priorytet. Zdecydowanie kosztowne przedmioty przechowuje każdy serwis komputerowy. Są tam nie tylko sprzęty firmy, ale również zlecone do naprawy komputery klientów. Ze szczególną uwagą traktujemy w tym przypadku kwestię zabezpieczeń.

Serwis komputerowy i specyfika jego działania

Zabezpieczenie budynku,Każdy z nas wie mniej więcej czym zajmuje się każdy serwis komputerowy. Przede wszystkim kojarzymy to miejsce z usługami naprawy komputerów. Oczywiście specyfika działania każdego serwisu będzie odmienna. Niektórzy przyjmą sobie za priorytet wykonywanie naprawy komputerów, inni będą głównie zajmować się oprogramowaniem. W każdym jednak przypadku działalność tego rodzaju i naprawa komputerów, w którymś w większych miast jak na przykład Kraków, wiąże się z posiadaniem specjalistycznego sprzętu. Praca z oprogramowaniem wymaga posiadania dobrego sprzętu komputerowego. Same sprzęty, które klienci zostawiają w serwisie będą sporo warte. Jednak w tym przypadku nie chodzi głównie o wartość komputerów a przede wszystkim o to, że jest to czyjaś własność i z tego powodu chcemy dopełnić warunków umowy. Gdyby serwis został okradziony lub uległ pożarowi z całą pewnością skończyłoby się to na drodze sądowej. Oczywiście każdy serwis posiada swój własny regulamin, jednak nie koniecznie zapewnia on zabezpieczenie od tego rodzaju przypadków. Jest wiele sposobów na to jak odpowiednio zabezpieczyć budynek i teren wokół. Z całą pewnością klienci będą czuli się bezpieczniej oddając komputer do miejsc, a którym dba się o bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Ogrodzenia betonowe i inne formy ogrodzenia terenu

Ogrodzenia betonoweNa pierwszym miejscu powinniśmy postawić ogrodzenie terenu, na którym znajduje się nasz serwis. O ile w godzinach otwarcia, nie będzie ono spełniało swojego przeznaczenia, o tyle po zamknięciu zdecydowanie może stanowić dodatkową barierę bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę ogrodzenia, z całą pewnością będzie to ochrona przez kradzieżami. Jakie wymagania powinno spełniać dobre ogrodzenie? Przede wszystkim wybrane przez nas elementy powinny być jak najbardziej trwałe. Zależy nam na tym, żeby zamontowane ogrodzenie spełniało określone zadanie przez długi czas i aby nie było potrzeby kolejnego inwestowania po krótkim czasie. Po drugie, wybrane przez nas ogrodzenie musi gwarantować zabezpieczenie terenu. Postawienie ogrodzenia z siatki mogłoby okazać się za mało skuteczne. Jakie zatem rodzaje ogrodzeń powinniśmy wziąć pod uwagę?

  • ogrodzenia panelowe,
  • ogrodzenia metalowe,
  • ogrodzenia betonowe.

Oczywiście to jakie rodzaj wybierzemy będzie zależało również od naszych oczekiwań estetycznych i możliwości finansowych. Jeśli chodzi o ogrodzenia metalowe, produkowane na przykład w Baninie, zdecydowanie będą one zapewniać odpowiednie zabezpieczenie. Ogrodzenia betonowe są bardzo trwałe i solidnie wykonane. Ich wysokość zapewni dodatkowy element zabezpieczający. Przede wszystkim takie ogrodzenie zasłoni nasz budynek przed oczami wścibskich przechodniów, co może ograniczyć stwarzanie niebezpiecznych sytuacji jednak minusem będzie to, że jeśli nie oznaczymy terenu w odpowiednio czytelny sposób, z całą pewnością zmniejszy to zainteresowanie potencjalnych klientów. Idealnym połączeniem będą zatem zastosowane ogrodzenia metalowe. Są równie trwałe i wytrzymałe na zmianę warunków pogodowych. Jeśli dobierzemy odpowiednio wysokość, z całą pewnością nie będzie łatwo pokonać takiego ogrodzenia. Dzięki temu ogrodzeniu nasza firma będzie widoczna również w odpowiedni sposób dla naszych klientów. Jeśli dodamy do tego czytelny szyld, z całą pewnością uzyskamy oczekiwany efekt i zainteresowanie.

Napędy do bram – dodatkowy element zabezpieczenia

Napędy do bramPozostając przy ogrodzeniach, należy również wspomnieć o wybranych przez nas bramach. Przede wszystkim, aby zapewniały one bezpieczeństwo w odpowiednim stopni, musi zostać zautomatyzowana. Jeśli zastosujemy napęd do bramy, kierowany pilotem, dodatkowo połączony z alarmem z całą pewnością będzie to nie do przejścia przez złodzieja. Kolejnym ważnym elementem będzie zdecydowanie zamontowanie elementów zabezpieczających przed pożarem. Dlatego właśnie instalacje przeciwpożarowe, oferowane w wielu firmach na przykład w Lublinie, będą niezbędne w naszym serwisie komputerowym. W przypadku wystąpienia pożaru jako pierwsze zareagują zraszacze, które z całą pewnością w większości przypadków są w stanie ugasić pożar. Jeśli jednak tak nie będzie, w instalacji jest jeszcze kilka innych elementów, które usprawnią ugaszanie pożaru z najmniejszymi stratami.


Więcej można przeczytać na:


Krótko podsumowując:

Prowadząc serwis komputerowy powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie budynku firmy. Z całą pewnością odpowiednie ogrodzenie i instalacje przeciwpożarowe, mogą zagwarantować duże bezpieczeństwo.