Wybierając najlepszą nitownicę

 

Majsterkowiczom z pewnością jest to urządzenie bardzo dobrze znane. Dzięki niemu możliwe jest mocowanie nitonakrętek to nawet bardzo cienkich ścian. Można sobie bez tego urządzenia poradzić, jednak obecnie robimy wszystko, aby ułatwić swoje życie i pracę. Dlatego w każdym warsztacie i zakładzie nie może zabraknąć dobrej nitownicy.

Nitownica niezbędna w każdym warsztacie

nitownica do nitonakrętekNitownica służy do mocowania nitonakrętek o różnych wielkościach. Wykorzystuje do tego kilka różnego rodzaju bolców, które wsuwają się w otwór. Następnie ustawia się długość wystającego gwintu, a całość umieszcza w przygotowanym otworze i zaciska spust urządzenia. Dzięki temu nitonakrętka pozostaje w konkretnym miejscu. Nitownica do nitonakrętek nie jest najtańszym narzędziem dla majsterkowiczów, jednak jest to znacznie szybsza i skuteczniejsza metoda niż zaciskanie ręczne. Urządzenie to posiada również znacznie większą precyzję i jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymagając przy tym dostępu do zasilania. Jeżeli jednak potrzebujemy bardziej precyzyjnej nitownicy, musimy postawić na tę akumulatorową, pneumatyczną lub elektryczną, a nie ręczną. Sprawdzą się one szczególnie w profesjonalnych warsztatach i zakładach przemysłowych, gdzie zaciskane nitonakrętki są znacznie większe i potrzeba do nich więcej siły. Bardziej uniwersalne nitownice mogą nie tylko pomóc w zaciskaniu nitonakrętek, ale i nitów zrywalnych. Jest to wybór droższy, ale z pewnością bardziej opłacalny, niż kupowanie dwóch oddzielnych urządzeń, gdy możemy mieć wyłącznie jedno, które służy nam do wielu zadań.

Warto usprawniać i sprawiać, że nasza praca będzie dokładniejsza. Wybór odpowiednich narzędzi może nam w tym pomóc i sprawić, że wykonywane czynności będą bardziej precyzyjne oraz zabierać będą znacznie mniej czasu. Nitownica jest jednym z takich akcesoriów, które jest niezbędne w przydomowych warsztatach oraz dużych zakładach przemysłowych.