Wsparcie dla DDA we Wrocławiu

 

Niektóre rodziny potrafią dawać wsparcie i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób twierdzi, że chce wychować swoje dzieci jak najlepiej. Dobry rodzic umie nie tylko rozmawiać z dzieckiem, ale także potrafi go wysłuchać i zawsze znajduje dobre rozwiązanie ewentualnych problemów. Dziecko, które może liczyć na swojego rodzica, nie tylko lepiej się rozwija, ale także czuje się pewniej i ma w sobie więcej radości.

Co warto wiedzieć o syndromie DDA?

dda WrocławWiele osób marzy o tym, aby stworzyć wspaniałą rodzinę, ale nie każdemu się to udaje. Czasem dana para zaczyna mieć różnorodne problemy, również z alkoholem. Dziecko, które każdego dnia widzi pijących rodziców lub rodzica, traci poczucie bezpieczeństwa. Nie może uzyskać od nich pomocy, nie ma wsparcia, często pada ofiarą przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Dziecko tak do końca nie wie, co się dzieje i może myśleć, że tak jest w każdej rodzinie. Zaczyna wytwarzać pewne mechanizmy pozwalające na dopasowanie się do otoczenia. Często usprawiedliwia rodziców, ale wewnętrznie ma poczucie, że ich działanie nie jest właściwe. Powstało wiele miejsce, w których oferuje się wsparcie dla DDA we Wrocławiu tóry jest miastem, w którym można znaleźć grupy wsparcia pomagające dorosłym dzieciom alkoholików uporać się z przeszłością. Takie osoby często uważają, że to co działo się kiedyś, było ich winą. Muszą nauczyć się tego, jak prawidłowo budować własną tożsamość i relację z innymi ludźmi.

Osoby dotknięte syndromem DDA często uważają, że nie zasługują na nic dobrego. Zmagają się z silną blokadą psychiczną, która nie pozwala im na realizację marzeń i celów. Często tworzą związki podobne do ich rodziców. Mają niskie poczucie własnej wartości i żyją w poczucie wyobcowania. Tylko z pomocą dobrych terapeutów i dzięki grupom wsparcia mają szansę nauczyć się nowych umiejętności i rozpocząć życie bez lęków, które towarzyszyły im przez większość życia.