Wiata jako rozwiązanie garażowe

Bardzo często, po uprzednim zakupie samochodu, nagle okazuj się, że mamy problem z jego odpowiednim garażowaniem, ponieważ nie znajdujemy dla niego właściwego miejsca. Każdy z nas jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że samochód – aby nie tracił swoich właściwości – powinien być osłaniany przed nadmiernymi czynnikami atmosferycznymi.

Dobrym pomysłem może być drewniana wiata

ekologiczna wiata drewnianaKiedy, np. dysponujemy już garażem, ale ze względów praktycznych zakupiliśmy drugie auto, potrzebujemy przestrzeni, która zagwarantuje nowemu samochodowi odpowiednie warunki do jego przechowywania. Bardzo często brakuje nam miejsca na kolejny budynek przeznaczony na pomieszczenie garażowe, w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może okazać się ekologiczna wiata drewniana. Wiatę tego typu możemy zaplanować jako konstrukcję wolno stojącą, np. obok istniejącego już garażu albo jako konstrukcję, która będzie wydłużała przestrzeń, jaką daje nam garaż i zabezpieczała również podjazd znajdujący się na jego froncie. Konstrukcja drewnianej wiaty garażowej opiera się na obecności słupów i zadaszenia, które doskonale zabezpieczy karoserię naszego samochodu przed negatywnym działaniem nadmiernie padających promieni słonecznych. Tego typu wiata jest też na pewno rozwiązaniem zdecydowanie tańszym od postawienia przez nas pełnowymiarowego garażu, który bardzo często charakteryzuje się dość wysokimi kosztami.

Jeśli chodzi o względy formalne, drewniana wiata, która nie liczy sobie pięćdziesięciu metrów kwadratowych jest konstrukcją, której postawienia nie musimy nigdzie zgłaszać. Jest to też niewątpliwą korzyścią, która często przemawia na korzyść wybudowania przez nas właśnie wiaty drewnianej zamiast pełnoprawnego budynku garażowego, który wymaga kilku formalności.