Wędkarstwo spinningowe

 

Fani wędkarstwa wyszukują coraz to nowych, innowacyjnych rozwiązań pomagających w łowieniu okazałych ryb. Producenci wypuszczają na rynek coraz to nowe wędki, kołowrotki, żyłki, haczyki oraz wiele rodzajów przynęt, tak aby łowienie ryb było dla wędkarzy nie tylko skuteczne ale i przyjemne.

Łowienie ryb przy pomocy wahadłówki wędkarskiej

wahadłówka wędkarskaNajwiększą popularnością cieszy się od dawna wędkarstwo spinningowe. Wędki są krótkie, a ryby, które można na nie złowić to między innymi: okoń, sum, szczupak, sandacz. Sztucznymi przynętami używanymi w spinningu są: wober, ripper, obrotówka, tandem, twister, wahadłówka. Ta ostatnia powstaje z wytłoczonego na kształt rybki kawałka błyszczącej blachy, do której przyczepiona jest jedna lub kilka kotwiczek. Niezastąpiona wahadłówka wędkarska sprawdza się zarówno na wodach płynących jak i stałych. Wyróżnić można wiele kształtów, wielkości oraz kolorów tego typu przynęt. W związku z tym, że ryby obywają się z przynętami, które często widzą, istnieje wiele rodzajów błystek wahadłowych i ciągle powstają coraz to nowe. Wielorakość kolorów: żółte, czerwone, zielone, złote, srebrne sprawiają, że ryby zaczynają się interesować błyszczącymi kolorami i połykają haczyk. Najlepiej jest połączyć dwa lub trzy kolory, aby złowić więcej rodzajów ryb. W zależności od wielkości i kształtu jedne wahadełka nadają się do łowienia małych ryb inne do ciężkiego spinningu, a także trollingu. Niektóre wahadłówki mają możliwość obracania się co sprzyja łowieniu np. łososi.

Wahadłówka jest przynętą znaną wędkarzom od dawna, można ją kupić w każdym sklepie wędkarskim lub jeśli mamy odrobinę wyobraźni i zdolności manualnych, zrobić ją samemu w domu. Pasjonaci łowienia ryb wyszukują coraz to nowych przynęt dla osiągania najlepszych wyników.