Waciki wielorazowe i ich zalety

W naszych kosmetyczkach i w naszych łazienkach znajduje się wiele produktów, które kupujemy często, a które umieszczane są w plastikowych buteleczkach. Są to takie produkty, jak żele myjące do twarzy, toniki, szampony czy mydła w płynie. Dlatego też wprowadza się nowe, ekologiczne wersje, takie jak waciki wielorazowe, zamiast jednorazowych sprzedawanych w plastikowych, podłużnych woreczkach. 

O zaletach wacików wielorazowych

waciki wielorazoweKobiety codziennie używają wacików podczas mycia twarzy czy zmywania makijażu. Takich wacików schodzi całkiem sporo, nawet do pięciu czy sześciu dziennie, w zależności od tego, jak mocny makijaż nosimy. Jak można się domyślić, nie jest to więc zbyt ekologiczne rozwiązanie. Same waciki jednorazowe są najczęściej bawełniane, jednak pakowane są w foliowe, podłużne woreczki. Dlatego coraz popularniejszą opcją są waciki wielorazowe, a nawet różnego rodzaju ściereczki do zmywania makijażu, na przykład ściereczki muślinowe. Takie produkty, jak waciki wielorazowe czy też ściereczki muślinowe po zabrudzenia makijażem możemy wypłukać, a następnie wyprać w pralce. Najlepiej zgromadzić większą ilość takich produktów wielorazowych lub też można prać je z ręcznikami. Należy jednak pamiętać, by te waciki ubrudzone szminką, tuszem i cieniami do oczu odpowiednio wypłukać i wstępnie przeprać, by nie ubrudzić innych pranych rzeczy, na przykład wspomnianych już ręczników i ściereczek.

Jak widzimy, waciki wielorazowe i inne produkty wielorazowe mają wiele zalet. Dlatego nie warto się wahać, najlepiej jak najszybciej przerzucić się na waciki czy ściereczki wielorazowego użytku. Kupujemy takie produkty raz i używać ich możemy naprawdę długo, w przeciwieństwie do jednorazowych wacików, które musimy kupować niemal non stop.