W jakie oprogramowanie warto zainwestować prowadząc firmę budowlaną?

Każda firma funkcjonująca na rynku w większym czy mniejszym stopniu opiera swoje działania na rozwiązaniach z zakresu elektroniki, a co za tym idzie i na różnego rodzaju oprogramowaniu, które usprawnia i pozwala nadzorować działanie przedsiębiorstwa. Programów dla firm na rynku jest obecnie bardzo wiele, a co za tym idzie wybór odpowiedniego oprogramowania nie jest prosty. Oto kilka podpowiedzi jakie oprogramowanie opłaca się wybrać.

Podstawowy program dla firmy – program księgowy

Program do księgowości w laptopieJeśli chodzi o programy dla firm budowlanych, to jednym z popularniejszych i co z tym się wiąże praktyczniejszych programów jest program księgowy lub program finansowo księgowy. Oprogramowanie tego rodzaju daje możliwość prowadzenie firmowej księgowości, zwykle w formie uproszczonej czyli w formie jaka jest tak zwana księga przychodów i rozchodów. Program księgowy czy tez finansowo księgowy nie umożliwia jednak tylko prowadzenie firmowej księgowości w wersji uproszczonej. Tego rodzaju oprogramowanie daje także dostęp do takich opcji jak chociażby:

  • przygotowywania różnego rodzaju raportów,
  • przygotowywanie dokumentów stanowiących podstawę corocznych rozliczeń
  • usprawnienie płynności finansowej firmy
  • nadzór nad stanem firmy

W związku z powyższym nie trudno zauważyć, że wybór odpowiedniego programu to kwestia dość istotna, która w ostateczności może mieć całkiem spory wpływ na działanie naszego przedsiębiorstwa. Na co zatem zwracać uwagę wybierając program księgowy: Przede wszystkim pod uwagę należy brać jakiś znany i dość popularny program, głownie z racji tego, ze jego obsługa zazwyczaj jest dość prosta (intuicyjne menu). Dodatkowo tego typu programy posiadają także dodatkowe funkcje.

Program księgowy, rozwiązanie nowoczesne – księgowość online

Tworzenie programu do księgowości internetowejStandardowe programy księgowe dostępne na rynku to tylko jedna z opcji, jeśli chodzi o prowadzenie firmowej księgowości. Ostatnio na rynku pojawiło się rozwiązanie wart uwagi. Co to takiego? Mowa tutaj o rozwiązaniu określanym mianem księgowości online. Czym to rozwiązanie się charakteryzuje? Ogólnie rzecz biorąc księgowość online to pewien rodzaj umowy polegającej na nawiązaniu współpracy z firmą, która sprowadza się do tego, że firma udziela przedsiębiorstwu dostępu do swoich serwerów i programu, który się na nim znajduje. Program, który zostaje udostępniony jest bardzo prosty, a jego obsługa sprowadza się jedynie do wprowadzenia konkretnych danych, co sprawia, że korzystać może z niego sam właściciel, bez konieczności zatrudniania i wyznaczania do tego celu specjalnej osoby. Tym co sprawia, że rozwiązanie to jest dość atrakcyjne, jest przede wszystkim stosunkowo niska ceny w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami.

Oprogramowania dla firm, czyli co jeszcze może się przydać

Tworzenie oprogramowania dla firmOczywiście programy księgowe czy też finansowo księgowe to nie jedyny rodzaj oprogramowania, które wykorzystuje się w przedsiębiorstwach. Jednak wykorzystanie innych programów jest już zdecydowanie bardziej uzależnione od specyfiki danego przedsiębiorstwa. Do dość popularnych rozwiązań, spotykanych w wielu przedsiębiorstwach można by zaliczyć takie programy jak chociażby aplikacje fakturowe czy też programy magazynowe. Jednak to jaki konkretny program będzie najlepszym rozwiązaniem zależy, jak już zostało wspomniane, od specyfiki danego przedsiębiorstwa. Z jakim zamiarem zakupu programu byśmy się nie nosili zawsze należy sprawdzić dokładnie ofertę rynku, pamiętając przy tym, że jeśli żadne oprogramowanie w pełni nie odpowiada naszym potrzeba to zawsze istnieje możliwość zamówienie oprogramowania robionego na zlecenie, które w pełni będzie spełniać oczekiwania właściciela i odpowiadać potrzebą przedsiębiorstwa.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • ERPmobile – strona internetowa opisująca program księgowy i magazynowy
  • dGCS.NET – witryna internetowa firmy tworzącej oprogramowanie dla firm
  • Pb.pl – portal internetowy z informacjami przydatnymi dla przedsiębiorców

Podsumowanie artykułu

Wybór oprogramowanie dla przedsiębiorstw jest obecnie całkiem spory, ma co za tym idzie nie jest on wcale taki prosty, tym bardziej, że jest wiele różnych rozwiązań i trudno jednoznacznie wskazać, które z nich są lepsze i korzystniejsze. Dlatego wybierając oprogramowanie dla firmy należy przy wyborze kierować się potrzebami firmy i na tej podstawie dobierać odpowiednie rozwiązania.