Usługi dla domu z których warto skorzystać

Obowiązki domowe to praca, którą wykonywać musi każdy. Dbanie o dom, w większości gospodarstw, to zadanie przeznaczone dla kobiet. Jak pokazują badania statystyczna kobieta w ciągu dnia przeznacz trzy godziny i czterdzieści jeden minut. Podczas gdy mężczyźni spędzają na tych obowiązkach ponad godzinę mniej.

Sprzątanie całego domu

Wysprzątane wnętrze domuWe współczesnym świecie kobiety pracują zawodowo tyle samo co mężczyźni, dlatego coraz większym problemem staje się znalezienie czasu na utrzymanie czystości w domu. W związku z tym popularność zyskują usługi sprzątające, które zależnie od potrzeb, proponują pomoc w prowadzeniu domu. Z jakich usług warto korzystać? Sprzątanie domu jest to podstawowa usługa proponowana przez firmy. Polega ona na regularnym sprzątaniu zabrudzeń codziennych. Takie sprzątanie zazwyczaj odbywa się raz w tygodniu. Jednak można zamówić je według potrzeby częściej. Koszt takiej usługi będzie się różnił w zależności od wielkości miasta Katowice czy Warszawa będą oferować wyższe ceny takich prac. Średni koszt cotygodniowego sprzątania mieszkania o powierzchni pięćdziesięciu metrów kwadratowych, to około 200 zł. Usługa taka obejmuje:

 • mycie blatów kuchennych
 • mycie zlewu
 • mycie toalety
 • opróżnianie kosza na śmieci
 • wycieranie kurzu
 • mycie luster
 • odkurzanie mieszkania
 • mycie umywalki
 • mycie urządzeń łazienkowych

Usługę można zamówić jednorazowo lub wykupić stały abonament, który pozwoli trochę zaoszczędzić. Jeśli sytuacja tego wymaga można zamówić pakiet rozszerzony lub indywidualną ofertę. W takim wypadku można mieć gwarancję wykonania dobrze dopasowanej usługi. Zamówienie osoby na stałe zajmującą się domem może pozwolić domownikom zaoszczędzić sporo czasu.

Mycie okien w domu

Okno po myciuMycie okien to usługa zamawiana sporadycznie. Nie jest wymagana w codziennej pielęgnacji domu, jednak aby zachować dom w czystości okna muszą być myte przynajmniej dwa razy w roku. Profesjonalne mycie okien zamówić można w każdym mieście. Wielkość miasta nie ma większego znaczenia, Opole czy Kraków oferta jest mnoga. Cena takiej usługi waha się w zależności od powierzchni okien i ich rodzaju. Droższe jest mycie okien starszego typu, podwójnych, które wymagają więcej pracy osoby sprzątającej. W nowoczesnym budownictwie, większość okien jest plastikowa, dlatego cena ich mycia jest niższa. Wyceny usługi dokonuje się zazwyczaj na miejscu sprzątania, gdyż każdy klient ma własne preferencje.

Pranie i czyszczenie dywanów

Czyszczenie dywanówKolejną usługą, którą proponują firmy sprzątające jest czyszczenie dywanów. Tak jak w przypadku mycia okien, usługa ta wykonywana jest sporadycznie, w razie potrzeby. Profesjonalne firmy sprzątające wykorzystują różne metody czyszczenia:

 • metoda ekstrakcyjna – polega na dogłębnym wprowadzeniu detergentów, a następnie odessaniu go wraz z zanieczyszczeniami
 • bonnetowanie – jest to czyszczenie pielęgnujące krótkie wykładziny
 • kapsułkowanie
 • szamponowanie z krystalizacją

Tak jak przy innych usługach koszt czyszczenia dywanu będzie zależny od jego powierzchni i rodzaju zabrudzeń. Przed wybraniem firmy należy sprawdzić opinie oraz sposób odpowiedzialności firmy za zniszczenie dywanu. Usługa może być wykonana na miejscu lub można samemu dostarczyć dywan do firmy.

Czyszczenie tapicerki

Wyczyszczona tapicerkaZamawiając usługę czyszczenia dywanów można również skorzystać z czyszczenia tapicerki. Usługę można wykonać na meblach takich jak kanapa, fotele, łóżko oraz w samochodach. Takie czyszczenie jest rzadkością, nie wykonuje się go regularnie. Jednak efekty często zaskakują. Długo używane meble mają sporo zabrudzeń ich usunięcie sprawia, że meble wyglądają jak nowe. Firmy oferujące takie usługi działają na terenie całego kraju, nie tylko w Warszawie. Cena usługi zależy oczywiście od ilości i rodzaju mebli do wyczyszczenia. Dojazd na miejsce najczęściej wliczony jest w cenę.


Rady związane z tematem dostępne są również na:

 • ABC Service – strona internetowa firmy z Wrocławia oferującej mycie okien oraz sprzątanie
 • Muratordom.pl – portal internetowy prezentujący porady dotyczące domów i wnętrz
 • ProfiClean – strona internetowa przedsiębiorstwa z Warszawy zajmującego się czyszczeniem dywanów i tapicerki

Podsumowanie

Utrzymanie domu w czystości to duży obowiązek, na który większość pracujących ludzi nie ma czasu. Jednak najlepiej wraca się do domu posprzątanego, w którym nie trzeba już pracować. Wynajęcie profesjonalistów, którzy utrzymają czystość w domu wydaje się dobrym rozwiązaniem, na które coraz więcej osób może sobie pozwolić.