Urządzenie salonu, w którym robi się makijaż permanentny brwi

To jak wyposażymy nasz salon kosmetyczny będzie zależało głównie od tego jakie będziemy w nim wykonywać zabiegi. Oczywiście będzie to decydowało o tym, jakie akcesoria musimy posiadać u siebie w salonie. Dla klienta ważne będzie to z jaką jakością wykonamy usługę. Czy w salonie kosmetycznym ważne będzie coś poza akcesoriami do zabiegu?

Nietypowe elementy oferty – usuwanie makijażu permanentnego

suwanie makijażu permanentnegoKażdy salon kosmetyczny z całą pewnością będzie starał się o zainteresowanie klienta jak najbardziej rozbudowaną ofertą. Biorąc pod uwagę ilość konkurencji, z całą pewnością będzie to czynnik decydujący o powodzeniu salonu. Dzisiaj, poza podstawową ofertą usług kosmetycznych wykonuje się również wiele dodatkowych. Jakie zabiegi proponuje każdy salon kosmetyczny?

  • depilacja,
  • regulacja brwi,
  • manicure,
  • zabiegi na ciało.

Oczywiście są to podstawowe elementy oferty, jednocześnie należące do najczęściej wybieranych przez klientów. Jednak co raz częściej klienci decydują się również na makijaż permanentny brwi, ust i oczu, który jest bardzo popularny w Warszawie. Na czym polega taki zabieg i jakie daje efekty? Makijaż permanentny jest pewnego rodzaju tatuażem. Różnica polega na tym, że używane w przypadku makijażu są barwniki naturalne. Jest oczywiście bezpieczny, jednak u każdego może wystąpić reakcja alergiczna. Efekt jaki możemy osiągnąć dzięki takiego makijażowi to na przykład pogrubienie brwi i nadanie im regularnego kształtu. Jednak o ile wykonanie takiego makijażu nie będzie skomplikowane i będzie można sobie go wykonać w co drugim salonie, to jego usunięcie należy już do rzadziej wykonywanej usługi. Usuwanie makijażu permanentnego wymaga bardzo dużego doświadczenia kosmetyczki. Przede wszystkim ze względu na to, że makijaż jest usuwany przy pomocy lasera medycznego. Kosmetyczka, która usuwa makijaż musi być również pewna tego co robi i sprawnie operować urządzeniem. Jednak czy tylko dobrze ułożona oferta będzie decydowała o powodzeniu salonu?

Lustra dekoracyjne – ciekawy element wystroju salonu

Lustra dekoracyjneNiezbędnym elementem w każdym salonie będzie z całą pewnością lustro. Po wykonanym zabiegu na twarzy każdy klient chce obejrzeć efekty. Można to potraktować jako dobry element dekoracji naszego salonu. Skoro jest to przedmiot konieczny, to dlaczego nie ma nadać pomieszczeniu szczególnego wyrazu i charakteru. Jest wiele rodzajów luster, na jakie możemy się zdecydować, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie ma ono sprawiać nam zbyt dużego kłopotu. Skomplikowana rama w wieloma elementami i żłobieniami mogłaby oznaczać zbieranie kurzu. Warto jednak wziąć pod uwagę niektóre wzory luster dekoracyjnych. Kolejnym niezbędnym elementem będzie z całą pewnością odpowiednie oświetlenie. W tym przypadku tak samo możemy połączyć wybranie lamp jako elementu funkcjonalnego z ich funkcja estetyczną. Musimy pamiętać również, że wybrane przez nas lampy muszą komponować się z innymi elementami i razem muszą stanowić spójną całość. Salon kosmetyczny powinien być przestronny i jasny. Dlatego właśnie świetnym pomysłem będzie urządzić go w stylu prowansalskim, całości efektu dopełni z całą pewnością lampy w stylu prowansalskim.

Kasetony podświetlane – dekoracja i reklama w jednym

Kasetony podświetlaneWarto również wziąć pod uwagę zamontowanie nad drzwiami wejściowymi kasetonu podświetlanego. Można powiedzieć, że tego rodzaju element będzie reklamą oraz ozdobą salonu jednocześnie. Zastosowanie tego rodzaju kasetonu nada salonowi nowoczesnego wyrazu. Kasetony reklamowe podświetlane będą elementem, który przyciągnie wzrok przechodniów. Może to stanowić czynnik decydujący o tym, że właśnie nasz salon zostanie wybrany. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o tym, że wybrane kolory kasetonu powinny pasować do reszty wystroju i całego wyrazu pomieszczenia i budynku.


Więcej w temacie urządzania salonu można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Wyposażenie salonu kosmetycznego będzie w każdym przypadku zależało od wykonywanych w nich zabiegów i od tego jaki charakter ma wyrażać dane pomieszczenie. Z całą pewnością odpowiednie wyposażenie może zadecydować o świadczeniu usług odpowiedniej jakości.