Świat betonu – betonowe domy, ogrodzenia i chodniki

Beton to wbrew pozorom bardzo wdzięczny materiał. Dawno już przeminęły czasy szarych i ponurych betonowych blokowisk. Dziś z betonu możemy mieć niemal wszystko i to w bardzo ciekawej stylistyce. Do tego beton jak to beton całkiem trwały i wytrzymały z niego materiał, więc świetnie się sprawdzi wszędzie tam gdzie zmagać trzeba się z deszczem, wiatrem i słońcem. A wszędzie, czyli konkretnie gdzie?

Wymarzony taras – meble betonowe, płytki tarasowe – płytki betonowe

płytki betonoweTaras jest ozdobą każdego domu. To właśnie na niego zwracają uwagę wszyscy przybywający w odwiedziny do domowników. Zależy nam na tym by był piękny zadbany i jednocześnie funkcjonalny. Co zrobić jednak by taki rzeczywiście był? Postawmy na prostotę, ona zawsze się sprawdza. Wybierając meble betonowe mamy pewność, że będą one bardzo trwałe i nie zaszkodzi im ani małe przyjęcie na tarasie, ani mroźna zima. Do tego, wbrew temu co większość osób myśli słysząc hasło – meble betonowe, są one w naprawdę ciekawej stylistyce. Dostępne są ławy i stoły w bardzo różnym formacie, które odpowiednio dobrane do naszej przestrzeni naprawdę mogą się ciekawie prezentować. Jak powszechnie wiadomo, mieszanie materiałów nie zawsze jest wskazane i dobrze się prezentuje. Dlatego wybierając już meble z betonu architektonicznego wybierzmy również betonowe płytki na taras. Bez obaw nie są to wielkie szare chropowate kwadraty, chociaż oczywiście mogą być szare.

Zalety płytek betonowych:

  • odporne na wilgoć i zabrudzenia od płynów mocno barwiących
  • intensywna i rozbudowana paleta kolorystyczna
  • łatwe w utrzymaniu czystości
  • tanie

Niektóre z dostępnych na rynku projektów aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem właśnie tego rodzaju płytek wyglądają naprawdę niesamowicie, a i sami możemy uzyskać taki efekt, jeśli oczywiście będziemy tylko chcieli. Zastawienie tych dwóch elementów płytek i mebli wykonanych z betonu sprawi, ze nasz taras będzie wyglądał wbrew pozorom bardzo nowocześnie, a co ważniejsze prostota, która idzie za tego rodzaju produktami, nigdy nie wychodzi z mody. Wystarczy kilka dodatków, piękna donica z kwiatami i mamy idealny taras. Piękny i funkcjonalny zarazem.

Moja własna przestrzeń – ogrodzenia betonowe – betonowe płoty

ogrodzenia betonowePrywatność jest dziś sprawą bardzo ważną dla każdego. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup lub wybudowanie własnego domu, który jakby nie patrzeć zawsze daje większą indywidualność niż mieszkanie w bloku. Jednak zakup domu to nie wszystko, musimy się jeszcze odgrodzić od wścibskich sąsiadów. Dawniej, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed wzrokiem sąsiadów, sadziło się żywopłoty, dziś to rozwiązanie nie jest już takie powszechne, bo wiadomy o roślinność trzeba dbać, a nie każdy ma na to czas. Co zatem wybrać, by na długo zapewniło nam spokój? Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na ogrodzenie wykonane z betonu. Teraz nie są to duże i prostokątne betonowe bloki umieszczone jeden na drugim, które jeszcze paręnaście lat temu się spotykało. Dzisiejsza stylistyka betonowych płotów jest bardzo ciekawa, a do wybory mamy wiele różnych wzorów. Co pozwala każdemu na znalezienie takiego ogrodzenia, które najlepiej trafi w jego gust i stylistykę domu oraz ogrodu. Co jednak ważniejsze, jeśli zdecydujemy się na tego typu ogrodzenie, to mamy spokój z nim na wiele lat. Beton jest bardzo wytrzymałym materiałem, który doskonale opiera się działaniu czynników atmosferycznych, dodatkowo przy ogrodzeniu tego typu nie musimy nic robić. Nie trzeba go malować tak jak przy ogrodzeniu drewnianym, ani nie musimy przycinać krzewów, jak w przypadku zestawu siatka i żywopłot. Obecnie jest to chyba najwygodniejsze w użytkowaniu rozwiązanie z dostępnych na rynku ogrodzeń.


Źródła:


Podsumowanie

płoty betonoweWspółcześnie coraz częściej zwracamy się ku prostym rozwiązaniom, które okazują się całkiem trafione. Oczywiście są to zazwyczaj rozwiązania dostosowane do potrzeb dzisiejszych czasów. I tak samo jest z betonem, który w nieco przeformowanej postaci powrócił do łask. Stanowiąc doskonały materiał na meble, płytki, ogrodzenia, a nawet i donice pozwala uzyskać ciekawe aranżacje doskonale wpisujące się w styl minimalistyczny, a dodatkowo cechujące się doskonałą trwałością, która jest niewątpliwie największym atutem produktów wykonanych z tego materiału.