Stylowe kanapy narożne

W salonach meblowych dostępne są narożniki o różnych rozmiarach. Zanim go kupimy, musimy zmierzyć przestrzeń, w której chcemy umieścić meble. Liczy się jego długość i szerokość, nawet po rozłożeniu, jeśli pełni funkcję spania. Jedną z kluczowych cech sofy narożnej jest jej funkcjonalność. Ciekawą opcją oferowaną przez wielu producentów mebli tapicerowanych jest możliwość usunięcia materiału.

Dlaczego warto kupić kanapę narożną?

kanapy narożneTego typu meble powinny być łatwe w czyszczeniu i mieć wszystkie cechy oszczędzające miejsce. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie są modułowe kanapy narożne. Ważne jest, aby sofa w rogu była wygodna. Oczywiście miękkość takiej kanapy w dużej mierze zależy od gustu i nie każdy musi czuć się komfortowo z meblami. Do wyboru są sprężyny kieszonkowe, sprężyny faliste lub maskownice. Jeśli sofa narożna pełni funkcję sypialną, zaleca się, aby wnętrze była wykonana ze sprężyn kieszonkowych. Zapewni to komfortowy wypoczynek. Narożniki są często sprzętem reprezentacyjnym, więc zakup tak taniego sprzętu nie jest dobrym rozwiązaniem. Tańsze narożniki wykonane są z materiałów gorszej jakości, mogą mieć problemy z cichym i płynnym usuwaniem zanieczyszczeń lub mogą być wyłożone materiałem, który szybko wychwytuje brud. Narożnik musi być jednocześnie doskonale dotarty do reszty wnętrza i jego zaopatrzenia. Niezły narożnik wygląda przepięknie wspólnie z drewnianym i płytkowym parkietem, obok ściany wyłożonej plastycznymi kamieniami i innym światłem.

Na szczęście producenci oferują szeroką gamę rozwiązań, od skóry przyjaznej dla środowiska po wykończenia materiałowe. Kupując go, warto pamiętać, że nie jest to inwestycja jednorazowa. Narożnik taki może być przez nas używany przez bardzo długi czas, dlatego tak ważny jest rodzaj wykończenia.