Stosowanie profesjonalnych implantów w stomatologii

W nowoczesnej stomatologii wykorzystuje się różnego rodzaju zaawansowane techniki, wśród których na pewno należy zwrócić uwagę na implanty. Implantologia stomatologiczna jest dziedziną, która tak naprawdę rozwinęła się po 1970 roku. Dzięki niej możliwe jest nie tylko sprawianie, by uśmiech był piękny i biały, ale też mają zastosowanie w ortodoncji.

Śródkostne mocowanie wszczepu na kilka miesięcy

Implanty stomatologiczne WrocławImplant stomatologiczny może np. służyć do mocowania protezy zębowej – tak dzieje się bardzo często. W zależności od potrzeb pacjenta implant dobierany jest zawsze indywidualnie. To lekarz specjalista decyduje o tym, jaki typ implantu będzie najlepszy w danym przypadku. Konkretne rodzaje implantów dobierane są w zależności od przyczyny utraty zębów, stanu innych struktur znajdujących się w jamie ustnej czy też tego, w jakim stanie jest tkanka kostna żuchwy albo szczęki. Implanty stomatologiczne Wrocław są na pewno idealnym rozwiązaniem, z którego warto korzystać, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. W stomatologii najczęściej wykorzystuje się implanty śródkostne. Nie należy jednak myśleć, że już po pierwszej wizycie wyjdziemy z gabinetu z gotowym implantem. Nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Zawsze w tym przypadku zakładanie implantu przebiega dwuetapowo. Pierwszym etapem jest umieszczenie wszczepu w kości szczęki lub żuchwy. Kiedy wszczep zostanie już umieszczony w danym miejscu przez specjalistę, dochodzi do zszycia dziąseł.

Pozostawia się wszczep w tkance przez okres od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie następuje proces integracji wszczepu z tkankami pacjenta. Dopiero po tym okresie wszczep jest wyłaniany, a na nim umieszcza się łącznik. Do łącznika można już bezpośrednio przymocować koronę zębową. Jest to więc proces, który trwa co najmniej kilka miesięcy i trzeba się z tym liczyć.