Skuteczne czyszczenie maszyn i urządzeń

Suchy lód występuje w postaci stałej i ma postać granulatu. Wchodząc w reakcję z powietrzem sublimuje czyli przechodzi w postać gazową.  Dzięki czemu na powierzchniach czyszczonych tym sposobem nie pozostają żadne zacieki ani ślady. Doskonale sprawdza się w czyszczeniu delikatnych i trudno dostępnych powierzchni, dlatego jest chętnie używany w konserwacji delikatnych maszyn i urządzeń.

Do czego możemy użyć suchego lodu?

piaskowanie suchym lodemKażdy przedmiot i urządzenie używane przez człowieka ulega stopniowemu zabrudzeniu. Codzienne, powierzchowne czyszczenie nie zawsze jest wystarczające i na pewno nie sprawdza się na dłuższy czas. Dlatego raz na jakiś czas dobrze jest pewne urządzenia wyczyścić dokładnie, szczególnie w trudno dostępnych czy delikatnych miejscach. Najlepszym sposobem do osiągnięcia tego celu może okazać się piaskowanie suchym lodem. Czynność tę można wykonać w odpowiednio do tego przygotowanych miejscach, wykonywać ją mogą tylko specjalnie przygotowane i przeszkolone osoby. Suchy lód łatwo dociera do wszystkich trudno dostępnych i delikatnych miejsc. Metodą tą możemy czyścić elementy wrażliwe na kontakt z woda i korozję. Jest to metoda przyjazna środowisku, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Poza różnego rodzaju maszynami i urządzeniami metodą tą możemy czyścić elewacje budynków, mostów czy nawet kostkę brukową. Niewielu z nas zapewne wie, że metoda ta chętnie jest wykorzystywana przez konserwatorów zabytków.

Czyszczenie suchym lodem to szybka i skuteczna metoda. Po jego zakończeniu pozostaje jedynie suchy brud, który łatwo można usunąć za pomocą szczotki i szufelki. Koszt usługi nie jest duży i zależy od ilości zużytego lodu oraz sprężonego powietrza. Aby z niej skorzystać wystarczy znaleźć kontakt za pomocą przeglądarki internetowej.