Remont wnętrz – szablony do malowania i plisy

Kiedy przystępujemy do remontowania naszego domu, z całą pewnością, musimy uzbroić się w cierpliwość. Ale nie tylko, z całą pewnością będą nam potrzebne również podstawowe akcesoria. Umożliwią one prawidłowe wykonanie zadania. A remont będzie cieszył nas swoimi efektami przez długi czas.

Taśma gumowa czyli od czego powinniśmy zacząć?

taśma gumowaPoza zakupieniem farb, pędzli czy nowej nawierzchni na podłogę, z całą pewnością, podczas remontu przyda nam się kilka innych elementów. W ogóle przystępując do remontu musimy wyznaczyć sobie zadania do wykonania. Wtedy będzie nam łatwiej rozplanować czas i środki. Bez wątpienia remont to nie tylko odmalowanie ścian. Można rozumieć go jako odnowienie naszego domu, co dotyczy często wielu elementów. Jest to na pewno czynność, od której powinniśmy zacząć Podczas remontu, często bierzemy również pod uwagę renowację okien i podłóg, a czasem nawet ich wymianę. Właśnie w takich sytuacjach przyda nam się taśma gumowa. Do czego ona służy? To proste, jej główne zastosowanie podczas remontu to uszczelnienie. Jeśli mowa o uszczelnieniu, pierwsze co przychodzi nam na myśl to uszczelnianie okien. Słusznie, ale można również użyć takiej taśmy do uszczelnienia drzwi. Będzie ona jak najbardziej odpowiednia i w tym przypadku. Czasem decydujemy się na zrobienie generalnego remontu. Może się to wiązać z wybijaniem dziur w ścianach, albo zmianą instalacji elektrycznej, albo sanitarnej na nową. I w tym przypadku jak najbardziej powinniśmy się zaopatrzyć w gumową taśmę. Używać jej możemy do uszczelnienia rur, czy niektórych elementów instalacji elektrycznej. Można by długo wymieniać zastosowania taśmy gumowej, a z całą pewnością nie skończyło by się na remoncie. Znajdzie ona zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia.

Szablony do malowania – dobry sposób na ładne wzory

szablony malarskiePozostając przy remontach, które nie dla wszystkich oznaczają coś przyjemnego, należy wspomnieć o szablonach do malowania. Jest to na pewno element, który ułatwi nam malowanie i urozmaici wygląd naszego wnętrza. Sklepy oferujące nam szablony na ścianę cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na szeroki asortyment. Każdy z nas może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jednak czy malowanie przy pomocy szablonów jest rzeczywiście takie proste? Okazuje się, że nie aż takie proste, jak mogłoby nam się wydawać. Co zatem może okazać się najbardziej problemowe przy malowaniu od szablonów? Oczywiście dopracowanie krawędzi wzoru na ścianie. Możemy używać zarówno pędzla jak i wałka. Jednak na krawędziach szablonu,które się zazwyczaj ostre, a nie delikatnie zaokrąglone, zbierają się spore ilości farby i powstają zacieki. Ma to bez dwóch zdań wpływ na wygląd naszego wzoru. Najlepiej zatem poszukać szablonu z odpowiednimi krawędziami. Jeśli nie uda nam się takiego znaleźć wtedy musimy poświęcić więcej czasu na dopracowanie krawędzie wzoru. Dobrze będzie się zaopatrzyć w dwa rozmiary pędzla i dobry wałek do malowania.

Co wybrać, plisy czy rolety?

rolety wewnętrzne w domuZdecydowanie przyjemną częścią remontów, jest końcowe kupowanie elementów wystroju. Jeśli zadbaliśmy o odpowiednią renowację okien, z całą pewnością przyda się wybrać do nich dodatkową ozdobę. Jeśli chodzi o okna, możemy wybrać:

  • plisy
  • rolety
  • żaluzje

Jednak który z tych produktów będzie najlepszy? To zależy od naszych wymagań, zarówno funkcjonalnych jak i estetycznych. Z całą pewnością jeśli zestawimy plisy z żaluzjami, na prowadzenie wyprowadzą się plisy. Główny powód? Plisy można bardzo łatwo wyczyścić, a jak powszechnie wiadomo żaluzje czyści się bardzo trudno. Taką samą funkcjonalną cechą odznaczają się każde rolety, zakupione w jednym ze Szczecińskich sklepów. Z tego wniosek, że na pewno jeśli zdecydujemy się na kupno żaluzji, będziemy musieli bardziej skupiać się na ich czyszczeniu, zwłaszcza, że gromadzą na swojej powierzchni spore ilości kurzu.


Więcej na temat poruszanych zagadnień na:

  • Pas-met.pl – strona internetowa firmy sprzedającej taśmę gumową
  • Dekorius.pl – sklep internetowy oferujący szablony do malowania
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Roletyszczecin.pl – witryna internetowa firmy montującej rolety zewnętrzne w Szczecinie

Podsumowując temat

Jeden z pędzli powinien być dość mały, wtedy łatwo będzie nam rozetrzeć nadmiar farby zebrany na brzegach wzoru. Jeśli poświęcimy odpowiednią ilość pracy i czasu, na pewno efekt będzie jak najbardziej zadowalający.