Podłogi i inne elementy drewniane w domu

Wykończenie wnętrz po budowie domu jest bardzo ważne. To właśnie dzięki temu elementowi wnętrze domu nabiera charakteru i sprawia, że chce się tam wracać. Jednym z ważnych elementów wykończania domu lub mieszkania są podłogi.

Czy warto wybierać tarasy kompozytowe?

deski do tarasów kompozytowychCoraz częściej zamiast prawdziwego drewna można spotkać deski kompozytowe na tarasie. Deski te bardzo dobrze imitują prawdziwe drewno. Jednak nie posiadają one sęków oraz mają jednolity kolor. Zaletą tych, ze desek jest ich łatwy montaż. Deski kompozytowe są wykonane z maczki drzewnej oraz polichlorki winylu. Deski te zawierają od trzydziestu do pięćdziesięciu procent drewna, co sprawia, że w dotyku przypominają prawdziwe drewno. Jeśli zdecydujemy się na tarasy kompozytowe to możemy w sklepach znaleźć całe komplety w których skład wchodzą:

  • deski
  • legary
  • maskownice
  • stalowe łączniki
  • listwy

Deski te łatwo jest zamontować przez to, ze deski zawsze są takie same, nie mają sęków, są idealnie proste. Poza tym system montażu tych, ze desek sprawia, może nie widać, żadnych wkrętów, lub też gwoździ. Podczas montażu tarasu należy pamiętać, aby zachować spadek, na odprowadzanie wody. W pierwszym kroku należy wykonać wylewkę betonową idealnie równą. Na tą powierzchnie układa się deski tarasowe twinson. Deska twinson posiada specjalne wyprofilowane krawędzie, dzięki którym można je bez problemu mocować w łącznikach montażowych. Deski te są puste w środku dlatego na krawędziach tarasu należy zamontować listwy maskujące.

Wady desek kompozytowych

deski kompozytoweJak każdy materiał, także deski kompozytowe posiadają swoje wady. Deski mogą się zarysować. Poza tym nie są odporne na wysokie temperatury. Dlatego na przykład podczas grillowania na ich powierzchni należy uważać, aby gorący tłuszcz nie skapywał. Także słońce może powodować powstawanie przebarwień. Po ulewnym deszczu na ich powierzchni mogą powstawać zacieki. Deska twinson nie potrzebuje impregnacji, jak i malowania. Posiada ona jednolity kolor. Jednak deski te bardzo często różnią się odcieniem, więc w razie wymiany deski, ciężko będzie znaleźć pasujący kolor.

Co na podłogi w mieszkaniu?

Dobór odpowiednich podłóg w domu lub mieszkaniu jest bardzo ważny. podłogi drewnianeWiele osób decyduje się na montaż podłóg drewnianych lub paneli w swoim domu. Podłogi drewniane na pewno prezentują się elegancko. Jednak są trudne w odpowiedniej pielęgnacji. Trudno się je czyści oraz nie można zapominać o jej impregnacji. Jeśli nie mamy na to czasu to lepszym wyborem będą panele. W Kołobrzegu istnieje firma, która zajmuje się zarówno sprzedażą paneli, jak i ich montażem. Podłogi w każdym domu lub mieszkaniu powinny być dobrze ułożone, wpływa to na komfort użytkowania.

Błędy podczas montażu podłogi

montaż podłóg drewnianychAby nasza podłoga była odpowiednio ułożona należy pamiętać, o kilku błędach jakie są popełniane. Podłogi nie powinno układać się na niestabilnym podłożu. Spowoduje to skrzypienie podłóg, lub też w przypadku płytek ich popękanie. Podłoże pod kładziona podłogę powinno być zawsze oczyszczone z kurzu oraz pyłu, gdy tak nie będzie, to zawiązanie połogi z podłożem będzie utrudnione. Wylewka pod podłogę powinna mieć odpowiednią grubość, gdy tak nie będzie podłoga nie będzie miała odpowiedniej wytrzymałości oraz przyczepności do podłoża. Minimalna grubość wylewki to cztery centymetry. Należy także pamiętać o izolacji przeciwwodnej, wygłuszającej oraz dylatacji.

 


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Twinson24.pl – sklep internetowy oferujący deski tarasowe na tarasy kompozytowe
  • Vip Parkiet – strona internetowa firmy wykonującej montaż podłóg drewnianych
  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej

Podsumowanie

Podłogi w domu są bardzo ważne. Wpływają na przytulność wnętrz, jak i na komfort użytkowania. Mogą być wykonane z różnych materiałów, wszystko zależy od preferencji użytkowników, jak i rodzaju pomieszczenia, gdzie się znajdą.