Pielęgnacja skóry przed zabiegiem depilacji laserowej

Każdy kto myśli o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej, powinien wiedzieć, jak taki zabieg wygląda i na czym polega. Najważniejsze jest to, że depilacja laserowa działa tylko na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy rosną jednocześnie.

Trzy zabiegi usuwające ponad 90% owłosienia

szybka depilacja laserowa we WrocławiuNiektóre włosy mogą być w fazie wzrostu, a inne nie zdążyły jeszcze pojawić się na powierzchni skóry i nie są widoczne. Dlatego też niemożliwe jest usunięcie wszystkich włosów w czasie pierwszego zabiegu depilacji laserowej. O tym poinformuje nas specjalista, który będzie wykonywał ten zabieg. Aby usunąć ponad 90% włosków, należy zdecydować się na co najmniej trzy zabiegi depilacji laserowej. Jeśli dla kogoś nie jest to zabieg bolesny, nieprzyjemny, to z pewnością zdecyduje się na ponowne skorzystanie z oferty. Są jednak osoby bardzo wrażliwe na ból, które odczuwają dyskomfort w czasie depilacji laserowej. Taka szybka depilacja laserowa we Wrocławiu to nie jeden zabieg, ale kilka krótkich zabiegów. Zazwyczaj wizyta w gabinecie, salonie piękności trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zależy to od tego, która część ciała jest depilowana. Najdłużej trwa depilacja nóg. Nie tylko kobiety decydują się na skorzystanie z takiej oferty. Z depilacji laserowej korzystają również mężczyźni, którzy decydują się na usuwanie owłosienia z pleców, klatki piersiowej, karku, brzucha, pach, miejsc intymnych i nie tylko. Nie każdy może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.

Przed zabiegiem ważne jest odpowiednie pielęgnowanie skóry. Na pewno nie można się opalać (na słońcu czy w solarium). Trzeba też unikać podrażnień skóry – na skórze nie mogą znajdować się rany. Przed zabiegiem nie należy depilować się metodami mechanicznymi i używać środków peelingujących.