Ołowiana taśma do firan

Firany są elementem cechującym się dużą estetyką wyglądu, dzięki czemu chętnie wykorzystujemy je w naszym mieszkaniu jako element dekoracyjny. Najczęściej dobieramy firany do wielkości naszego okna, a także do poziomu jasności, jakiej naszemu pomieszczeniu dodają intensywne promienie słoneczne. Ważna jest też kwestia równego wieszania firany.

Funkcjonalność taśmy ołowianej

taśma ołowiana do firanAby firana równo wisiała i nie marszczyła się na końcach, wielu producentów wykorzystuje ołowianą taśmę. Taśma ołowiana do firan swoje zastosowanie w tych produktach znajduje już od wielu lat. Jest ona wszywana w dolnej części firany, dzięki czemu obciąża ją w równomierny sposób, zapewniając nam jej równe układanie się w momencie, gdy powiesimy ją na karniszu. Taśmy te charakteryzują się różną grubością. Przyjmuje się, że im dłuższa firana, tym grubsza powinna być taśma, która zostanie wszyta w dolnym podwinięciu naszej firany. Zdecydowanej większości osób, które decydują się na wykorzystywanie funkcjonalności firan, zależy na tym, by upinać je dekoracyjnie. Upinanie to ma sens tylko wtedy, gdy firany układają się równo. Dodatkowo, taśma obciążająca sprawia, że firana cechuje się większą odpornością na uszkodzenia związane chociażby z jej czyszczeniem przy pomocy pralki automatycznej. Ta właściwość również sprawia, że chętniej kupujemy firany, które posiadają wszytą taśmę ołowianą jako element wykończenia produktu.

Oczywiście, firany, które zostały wyposażone w ołowianą taśmę, najczęściej wiążą się z wyższym kosztem, który musimy ponieść, chcąc zakupić produkt tego typu. Musimy mieć jednak świadomość, że jest to inwestycja z wielu względów dla nas niezwykle korzystna, więc warto poświęcić większy budżet, wchodząc tym samym w posiadanie firany o lepszej estetyce wykonania.