Odkurzacz centralny w twoim domu

Tradycyjne odkurzacze przenośne, których używamy w naszych domach działają dzięki zasysaniu powietrza. Takie powietrze następnie musi gdzieś znaleźć swoje ujście. Dlatego tradycyjne odkurzacze wydmuchują zużyte powietrze. Filtry w odkurzaczu zatrzymują zanieczyszczenia, ale prawda jest taka, że nie wszystkie. W efekcie czego tradycyjny odkurzacz często wydmuchuje powietrze wraz z drobinami kurzu, a więc sprzątanie staje się mniej skuteczne.

Dlaczego odkurzacz centralny jest lepszy od tradycyjnego?

odkurzanie centralne w domuOdkurzacz centralny jest nieco droższy i wymaga umieszczenia w domu specjalnej instalacji ukrytej w ścianach, pod podłogą lub na suficie. Jednak ma o wiele mniej wad niż tradycyjny odkurzacz i jest bardzo cichy. W jednym punkcie zostaje zainstalowana tak zwana centrala. Najlepszym miejscem dla jednostki centralnej jest pomieszczenie umiejscowione poza mieszkalną częścią domu (na przykład w garażu lub piwnicy). Ta część odpowiedzialna jest za ssanie i filtrację oraz składowanie zanieczyszczeń. Od niej odchodzą rurki prowadzące do gniazd ssących zamontowanych w ścianach. Ilość gniazd zależna jest od wielkości domu. Wbrew pozorom wcale nie musi być ich dużo. Czasami do odkurzenia jednej kondygnacji wystarczy jedno gniazdo umiejscowione w centralnej części. Jak wygląda odkurzanie centralne w domu? Elastyczny wąż dostępny na wyposażeniu podpina się do gniazda ssącego w danym pomieszczeniu i właściwie to wszystko.

Długość węża jest opcjonalna. Zazwyczaj jest to wąż dłuższy niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Może mieć nawet piętnaście metrów długości. Dzięki niemu odkurzanie staje się o wiele szybsze i łatwiejsze ponieważ nie trzeba ciągnąć za sobą ciężkiego sprzętu i przepinać kabla. Dalej odkurza się pomieszczenie tak jak zwykłym odkurzaczem.