O czym pamiętać przy montażu piłkochwytów

Każdy kto grywa w piłkę nożną, nieważne czy chodzi o popołudniowe mecze czy też o grę w jakiejś drużynie ligowej to wie jak denerwującą rzeczą jest wypadanie piłki daleko za bramkę. By przeciwdziałać tej sytuacji opracowane zostały piłko chwyty, czyli siatki które nie pozwalają wybić piłki poza obręb boiska czy stadionu. Jednak jest parę kwestii o których warto pamiętać.

Zasady montażu dla piłkochwytów

piłkochwytyPosiadając boisko dobrze jest zamówić i zamontować tą siatkę, jednak trzeba to zrobić tak by nie była zbyt szybko eksploatowana. Piłkochwyty powinny być mocowane do skrajnych słupów na boisku, bez żadnych słupków pośrednich. Ważne jest by zrobić to na tylko tym obwodzie, bo gdy piłka uderza w tą siatkę to siła jest rozłożona na całą siatkę. Inaczej sprawa ma się gdy zastosujemy słupy pośrednie, wtedy szybciej jest niszczona choćby siatka zaraz za bramką. Jest to mimo wszystko ważna kwestia która pozwoli dłużej przetrwać naszemu piłkochwytowi. Najmocniejszą i najbardziej wytrzymałym materiałem do tej siatki jest polipropylen. Ma odpowiednią jakość by przetrwać całe lata. Trzeba jeszcze podkreślić by linka podtrzymująca siatkę nie była cieńsza niż 5mm, taka grubość pozwoli na odpowiednią trwałość siatki. Jak widzimy te kwestie są naprawdę ważne, a jednak widziałem już sporo piłko chwytów które są zrobione bez zastosowania tych zasad. Pamiętajmy o nich i zwyczajnie zastanówmy się czy wolimy by siatka przetrwała choć parę lat, czy może ma iść do wymiany już po roku. Chyba każdy z nas wolałby nie wydawać zbyt wielu pieniędzy na ten cel.

Piłka nożna jest świetną grą i zabawą dla każdego z nas, dlatego zadbajmy o to by była naprawdę dobrą rozrywką bez niepotrzebnych nerwów. Ta złość i niepotrzebne przerwanie rozgrywki występują przy wykopaniu piłki poza bramkę, szczególnie irytuje jeśli dzieje się to przy każdym golu. Jest to coś prostego do naprawienia, dlatego zróbmy to i miejmy spokój oraz świetną zabawę.