Nowoczesny dom z kontenerów

W obecnych czasach ceny mieszkań są bardzo wysokie, a każdy kolejny rok przynosi kolejną podwyżkę. W związku z tym wiele osób poszukuje tańszej alternatyw na własne mieszkanie, a jedną z propozycji jest kontener mieszkalny.

Jak wyglądają domy kontenerowe?

dom kontenerowy całorocznyBez wątpienia najwięcej ludzi mieszka w dużych miastach, gdzie mogą kupić lub wynająć mieszkanie czy też dom. To najwygodniejsze rozwiązanie, ale wiąże się z wysokimi kosztami, na które nie każdego stać. Podobna sytuacja miała miejsce wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie wymyślono nowy rodzaj mieszkań, które są znacznie tańsze od standardowych. Jest to dom kontenerowy całoroczny, który jeszcze kilkanaście lat temu byłby nie do przyjęcia, a dziś zyskuje na popularności. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dom zbudowany z kontenerów, które zostały odpowiednio przygotowane, zmodyfikowane i zaaranżowane. Dzięki czemu po wejściu do środka, mamy wrażenie, że znajdujemy się w standardowym lokalu mieszkalnym, w którym znajdują się okna, drzwi i wszystkie konieczne pomieszczenia. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka firm, które zajmują się sprzedażą i wynajmem takich domów, zatem jest to możliwe rozwiązanie także w Polsce. Z wyglądu zewnętrznego ciężko poznać, że podstawą domu jest kontener, ponieważ do jego budowy wykorzystuje się materiały budowlane stosowane w tradycyjnych domach. Są one, przede wszystkim ocieplane, mają szczelne okna i drzwi, a także zamontowane ogrzewanie. Wewnątrz może się znajdować niemalże nieograniczona ilość pomieszczeń.

Dom kontenerowy może się składać z jednego, dwóch, trzech czy nawet dziesięciu kontenerów, ponieważ sam projekt jest dość elastyczny i można go dostosować pod wymagania klienta. Wszystko zależy od zasobności portfela klienta i jego oczekiwań.