Niedrogi druk wielkoformatowy

 

Reklamy wielkoformatowe i bilbordy stanowią jedną z najpopularniejszych metod promocji outdoorowej. Jest to pozornie prosta sprawa, a zamówienie nie powinno nam sprawić jakichkolwiek problemów. W rzeczywistości jednak warto dokładniej zapoznać się z ofertami i przekonać się na jakie parametry zwrócić uwagę na etapie zamawiania. W jakich przypadkach usługi druków wielkoformatowych są najbardziej korzystnymi rozwiązaniami?

Zamawiamy odpowiedni druk wielkoformatowy

druk wielkoformatowy warszawa tanioJedną z najważniejszych cech reklam takich jak druk wielkoformatowy jest jego wielkość. Zarówno technologia, jak i przygotowanie wydruku pod baner wielkoformatowy w znacznym stopniu będą różniły się od przygotowywania mniejszych form, jak na przykład tablice reklamowe albo szyldy. Na etapie projektowania reklam należy sugerować się wielkością docelową wydruków. Przy wykorzystaniu dużych formatów reklam możliwe jest zdecydowanie się na niższą jakość wydruków. Są one usytuowane z dala od odbiorcy reklamy, przez co odbiorca nie ma problemów z ich odczytaniem i jednocześnie zauważeniem. Przekłada się to jednocześnie na możliwość ograniczenia kosztów ponoszonych na takie usługi. Korzystną ofertą jest tani druk wielkoformatowy z Warszawy. Reklamy tego rodzaju są przystosowane w taki sposób, aby odbiorca mógł odczytać reklamę nawet w ciągu kilku sekund w czasie jazdy samochodem albo komunikacją miejską. Z tego powodu charakteryzuje je prostota oraz niewielka ilość detali.

Na etapie, kiedy mamy już przygotowany projekt wydruków, warto zastanowić się nad wyborem profesjonalnej drukarni. Warto poszukiwać miejsc, w których pracownicy specjalizują się w wydrukach wielkoformatowych. Dodatkowo drukarnia musi być wyposażona w specjalny sprzęt do wydruków na dużych formatach. Najczęściej stosowana jest technologia ploterów solwentowych. Są to urządzenia dostosowane do szerokości zamówionych wydruków.