Naprawa źle wykonanej hydroizolacji fundamentów

Kiedy w naszym domu pojawia się wilgoć lub pleśń często zastanawiamy się skąd ona się wzięła, przecież dopiero co zamieszkaliśmy w nowym domu a już mamy z nią problem. Kupujemy różne środki, które pomagają tylko na jakiś czas nie wiedząc, że problem leży głębiej.

Hydroizolacja – jak ją naprawić?

hydroizolacja fundamentówKiedy w jakimkolwiek budynku nie zaizolowano (lub zrobiono to źle) ścian fundamentowych to wilgoć, która znajduje się w gruncie zacznie w nie wnikać a skutkiem tego będzie między innymi zniszczenie warstw wykończeniowych ścian powyżej posadzki. Budowa niewykonanej wcześniej lub naprawa starej hydroizolacji może być bardzo kosztowna i trudna zwłaszcza gdy budynek jest już wykończony a co ważniejsze zamieszkały. W niektórych przypadkach, aby naprawa była skuteczna, konieczne może być odkopanie fundamentów co jest bardzo kosztowne. Jednak są metody, dzięki którym nie będziemy musieli ponosić tak wysokich kosztów. Jeśli chodzi o nową hydroizolację pionową to żeby ją wykonać należy skuć warstwy posadzki na taką szerokość, która pozwoli na swobodną pracę podczas odkopywania ściany fundamentowej w środku. Kiedy dostaniemy się już do ławy fundamentowej musimy ją oczyścić, wykonać izolacją, którą następnie należy połączyć z izolacją na ławie. Potem możemy już zakopać dziurę i naprawić posadzkę. Hydroizolacja fundamentów jest bardzo ważnym elementem, ponieważ to od niej zależy czy nasz budynek będzie chroniony przed wilgocią czy też nie. Od niej zależy również nasze zdrowie gdyż źle wykonana izolacja prowadzi do pojawienia się pleśni, która jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia.

W przypadku naprawy lub zakładania nowej hydroizolacji należy wybrać sprawdzoną firmę a jeśli takiej nie znamy to możemy poszukać w internecie. Obecnie większość firm ma swoje strony, na których możemy się wiele o nich dowiedzieć.