Nadmierne zużycie oleju – co zrobić?

W przypadku starszych modeli aut zauważalne stają się niewielkie usterki, które w bezpośrednio sposób nie utrudniają prowadzenia pojazdu. Mogą jednak przekładać się na wyższe koszty eksploatacyjne. Mowa między innymi o większym, niż ma to miejsce w przypadku nowych aut, zużyciu oleju silnikowego. Jakie jest jego zastosowanie? Przede wszystkim ochrona metalowych elementów silnika. Dzięki temu może on pracować na wysokich obrotach, bez obawy, iż zostanie uszkodzony.

Dodatek do oleju silnikowego – kiedy warto?

dodatek do oleju silnikowego benzynaKażdy kierowca wie, w jaki sposób sprawdzić jego poziom. Na wszelki wypadek warto robić to regularnie. Oczywiście, większość pojazdu wyposażona jest w czujniki, które informują o ewentualnym braku oleju. Trzeba jednak wiedzieć, w przypadku starszych samochodów, czy jego zużycie jest wysokie. Jeśli tak, oznacza to, iż silnik pobiera olej, który następnie spala. Proces ten jest spotykany przy wielu modelach, jednak staje się problemem, gdy zużycie oleju jest bardzo wysokie. W jego ograniczeniu może pomóc dodatek do oleju silnikowego Benzyna to jedno z najpopularniejszych paliw. Silniki spalinowe wyposażone są w szereg elementów metalowych, które wymagają odpowiedniej ochrony. Dlatego dodatek do olejów został opracowany w ten sposób, by zwiększyć lepkość samego oleju. To przekłada się na większą szczelność tłoków. Dzięki temu można ograniczyć zużycie oleju. 

W przypadku wysokiej eksploatacji pojazdu, czyli w momencie, gdy samochód regularnie i na dłuższych odcinkach pracuje na wysokich obrotach silnika, warto zadbać o dodatkową ochronę w postaci zarówno dobrego gatunkowego oleju, jak również dodatku do niego. W ten sposób można lepiej ochronić metalowe elementy, które w trakcie mogą się o sobie ocierać, co w efekcie prowadzi do zużycia lub ich uszkodzenia.