Mieszkanie – pożyczka pod zastaw czy przeprowadzka?

Przeprowadzka, choć czasami niezbędna, wiąże się ze sporymi wydatkami. Czasami jednak mieszkanie, które się posiada okazuje się zbyt drogie w utrzymaniu. Trzeba wówczas dokładnie przemyśleć czy nie lepiej będzie po prostu zamienić go na tańsze.

Pożyczka pod zastaw mieszkania – czy warto?

środki z pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bikIstnieje wiele różnych możliwości, jeżeli chodzi o branie pożyczek czy kredytów. Nie trzeba ograniczać się do ofert bankowych, których i tak już jest sporo. Można także korzystać z możliwości, jakie dają inne instytucje pożyczające pieniądze. Naprawdę jest z czego wybierać. Pozostaje tylko pytanie: czy każda z tych opcji jest w ogóle warta uwagi? Na pewno nie opłaca się nigdy podejmować pochopnych decyzji. Trzeba się rozejrzeć za ofertą, która będzie sprzyjająca dla nas, akurat w takiej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Nie można też ufać bezgranicznie instytucjom. Należy dobrze zapoznać się z ofertą, a potem uważnie przeczytać umowę. Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek i dodatkowych kosztów. Poza tym trzeba mieć zawsze głowę na karku i jeśli chodzi o pożyczanie kierować się tylko i wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Jednym z rodzajów pożyczek są pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK. Wiele osób interesuje się takimi ofertami zwłaszcza dlatego, że danej firmy nie interesuje sytuacja finansowa pożyczkobiorcy. To znaczy nie sprawdza ona wierzytelności swojego klienta, zaglądając do Biura Informacji Kredytowej. Wiele osób tego się obawia albo są wręcz przekonane, że bank nie udzieliłby im pożyczki. Kierują się więc w inną stronę, biorąc pieniądze z pozabankowych jednostek. Zalecamy jednak szczególną ostrożność w tego typu przypadkach. Niejednokrotnie to, co na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco, później okazuje się tragedią. Nie mówimy, że korzystnej pożyczki może udzielić tylko bank. Nie wybierajmy jednak pierwszej lepszej oferty, tylko dlatego, że zachęciło nas dobre hasło reklamowe. Nie chcemy przecież później spłacać gigantycznych odsetek albo pogrążać się w spiralach długów. Nie chcemy też tracić zastawionego mieszkania.

 

Przeprowadzki do mniejszego lokum

organizacja przeprowadzkiMożna zastawić mieszkanie i zyskać pieniądze na życie, można też po prostu poszukać nowego domu. Być może po prostu teraz mieszka się w lokalu, który za drogo kosztuje. Niejednokrotnie będzie więc lepszym rozwiązaniem znalezienie sobie po prostu mniejszego mieszkania w Krakowie, zamiast pożyczania kolejnych pieniędzy. Być może zmniejszy się komfort mieszkania, ale za to nie będzie się trzeba martwić o spłacanie odsetek od kredytu czy innej pożyczki. Nie będzie się popadać coraz bardziej w długi. Jeśli mniej wyda się na mieszkanie, być może będzie można wygodniej żyć, pozwalając sobie na więcej zwykłych, codziennych przyjemności. Warto rozważyć tę opcję.

 

Czy zatrudnić firmę przeprowadzkową?

przenoszenie rzeczy w ramach przeprowadzkiKiedy już zdecyduje się człowiek, aby opuścić dawne mieszkanie w Krakowie i zacząć żyć w nowej przestrzeni, musi jeszcze zdecydować jak się przeniesie. Jeżeli jest to przeprowadzka w obrębie tego samego miasta, można samodzielnie zadbać o transport mebli i reszty dobytku, ponieważ:

  • tak w wielu przypadkach będzie taniej
  • odległości nie są duże
  • można wracać po ekwipunek nawet kilka razy
  • nie będzie trzeba się wzajemnie poganiać z powodu oczekiwania firmy przeprowadzkowej

Nie na wszystkim można oszczędzać, ale kiedy mowa o przeprowadzce do mieszkania w niedużej odległości od starego, to można wybrać opcję ekonomiczną. Oczywiście, warto sobie wszystko dokładnie przeliczyć, albowiem może się okazać, że bardziej korzystnie ze względu na finanse będzie właśnie zatrudnić firmę przeprowadzkową. Sporo zależy od tego, jak dużym samochodem się dysponuje, ile przedmiotów trzeba ze sobą zabrać i jak duże są odległości.

 


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Janvest – witryna internetowa firmy oferującej pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik
  • Krakowprzeprowadzki.pl – strona firmy organizującej tanie przeprowadzki w Krakowie
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie

Jesteśmy zwolennikami racjonalnych wyborów. Nigdy nie decyduj się na coś pochopnie, jeżeli nie chcesz później żałować. Można, oczywiście, wziąć korzystną pożyczkę, ale można także zaoszczędzić, przeprowadzając się do tańszego mieszkania. Przy każdej decyzji pojawia się wiele różnych aspektów, które warto rozważyć i omówić z bliskimi. Wówczas można przystąpić do działania.