Meble hotelowe i inne przydatne wyposażenie takich miejsc

Czy dobrym pomysłem w dzisiejszych czasach jest otwarcie hotelu? Na pewno tak, ale tylko kiedy zapewnimy odpowiednie wyposażenie i spełnienie wysokich standardów. Połączenie tym dwóch czynników bez wątpienia zapewni nam sukces.

Meble hotelowe dopasowane do klienta

meble do hoteliOrganizując wnętrze pokoi hotelowych musimy bardzo dobrze rozważyć jakie elementy się tam znajdą. Wybrane przez nas przedmioty, muszą być na tyle uniwersalne, aby podobały się w zasadzie każdemu klientowi. Nie jest to na pewno łatwe, dlatego przy wyborze mebli do hotelu powinniśmy kierować się ich funkcjonalnością i estetyką. Pierwsze co robimy kiedy wybieramy meble do hoteli to przede wszystkim patrzymy na cenę. Nie chcemy generować niepotrzebnie wysokich kosztów. Jednak nie zawsze może okazać się to dla nas korzystne. Czasami warto spojrzeć również na jakość, a później dopiero porównywać ceny. Tak więc jeśli zabieramy się za zakupy wiemy już na pewno w jakim stylu będzie urządzony nasz hotel. To aby wybrane meble również pasowały do całości, a nawet stanowiły uzupełnienie, jest również bardzo ważne. Najważniejszym jednak czynnikiem, który wpłynie na nasz wybór jest to, żeby wybrane przez nas meble zapewniały odpowiednią wygodę naszym klientom. Przede wszystkim każdy pokój powinien być wyposażony w:

  • łóżko
  • stolik nocny
  • biurko
  • szafa lub komoda
  • półki albo regał

Wybierając hotel do przenocowania czasem jesteśmy na wakacjach a czasem na wyjeździe służbowym, dlatego ważne jest, żeby elementy znajdujące się w pokoju zaspokoiły potrzeby każdego klienta, nie zależnie od powodu jego pobytu. Szafa powinna być duża i pojemna, biurko oczywiście powinno mieć odpowiednią wielkość i wysokość, a ważne jest również zadbać o wygodne krzesło do niego. Łózko musimy wyposażyć w wygodny materac, a wtedy na pewno spełnimy oczekiwania naszego gościa i chętnie do nas wróci i poleci nasz hotel znajomym.

Dlaczego dobrze jest zainwestować w basen ogrodowy?

basen kąpielowyMoże to być istotny element, dla tych naszych gości, którym zależy na przebywaniu na świeżym powietrzu. Mogą oni na przykład czytać w ogrodzie. Albo po prostu posiedzieć i porozmawiać. Oczywiście duży i ładny ogród będzie atrakcją jak najbardziej wiosną i latem. Element, który mógłby znacznie uatrakcyjnić nasz hotel to bez dwóch zdań basen ogrodowy. Możemy go zbudować w ten sposób, aby w sezonie letnim był odkryty, a gdy nadchodzi zima, również można z niego korzystać, z tym, że jest to już basen kryty. Jest to na pewno duży koszt, zarówno wybudowanie jak i utrzymanie w odpowiednim stanie. Jednak wielu gości uzna właśnie basen za duży atut i to może być decydujące w decyzji, w których hotelu się zatrzyma. Możemy wykonać basen we wgłębieniu, do którego goście będą wskakiwać lub wchodzić po drabinkach. Jednak możemy się również zdecydować na basen wykonany na powierzchni ziemi. Zarówno jedne jak i drugie baseny ogrodowe są wykonywane przez wielu producentów. Na pewno znajdziemy takiego, z najlepszą ofertą dla nas.

Stopnie schodowe metalowe  do basenu hotelowego

stopnie schodowe metaloweJeśli jesteśmy przy temacie wybudowanego basenu, należy wspomnieć o tym jak ważne jest bezpieczne i wygodne wejście do niego. O tyle o ile przy basenach wykonanych w zagłębieniu, można kupić odpowiednio dostosowane drabinki lub wybudować, o tyle w przypadku basenów na powierzchni pojawia się problem, jeśli chcielibyśmy wybudować schodki. Trzeba bardzo dobrze przemyśleć z jakiego materiału będą one wykonane. Nie może to być na pewno śliski materiał, bo to stwarza duże niebezpieczeństwo. Jednak musi być również przyjemny w kontakcie ze stopami. Z tego właśnie powodu absolutnie odpada użycie stopni metalowych. Może najodpowiedniejsze mogłoby okazać się drewno. Jest zdecydowanie ciepłe, a i kiedy je odpowiednio zakonserwujemy, nikt si en anim nie poślizgnie.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Promet – strona internetowa firmy produkującej stopnie schodowe metalowe
  • E-hotelarz.pl – portal internetowy poświęcony branży hotelarskiej
  • Baseny-ogrodowe.com – strona internetowa firmy oferującej baseny kąpielowe i ogrodowe
  • Chairconcept.com – witryna internetowa firmy sprzedającej meble hotelowe

Podsumowanie artykułu

Kiedy zadbamy już odpowiednio o wyposażenie i wystrój wnętrza hotelu, powinniśmy zastanowić się na odpowiednim zagospodarowaniu terenu wokół hotelu. Ważny będzie wypielęgnowany i bogaty w rośliny ogród.