Materace w nietypowych wymiarach

No i stało się, po ośmiu latach nocowania z pokoju gościnnym doczekaliśmy się z mężem własnej sypialni. Zapewne niejedno małżeństwo ma styczność z taką sytuacją, więc nie ma co się dziwić z mej radości. No więc zrobiliśmy remont w dużym pokoju i przedzieliliśmy go na pół, aby było dla jednego i drugiego dziecka, a malutki pokoik przypadł nam w udziale.

Wymiary materacy do sypialni

materace 150x200Ale nawet mały pokoik mnie zachwyca, ponieważ wreszcie będziemy się czuli w nim swobodni. Nie będziemy musieli składać pościeli i całej kanapy, bo ktoś może przyjść. Tylko będziemy tam robić co nam się będzie podobało. Ale jak już wspomniałam pokój jest mały i jedyne łóżko jakie nam się tam zmieści to takie 150 cm szerokości. Ale nie jest źle ponieważ 8 lat spaliśmy na kanapie o wymiarach niecałe 140, więc takie 10 cm mogą sprawić ogromne szczęście. No więc łóżko już mamy i poszukujemy materaca. Materace 150×200 nie są tak popularne jak te 140 czy 160 a nawet 180. Więc szukamy z mężem odpowiedniego materaca w Internecie. Byliśmy już w kilku sklepach stacjonarnych, ale to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Materace są albo bardzo drogie w takich wymiarach, albo po prostu kiepskiej jakości. A jak już tyle czekaliśmy na tą sypialnię to chcemy coś porządnego. W Internecie sporo nawet udało się znaleźć takich przedmiotów, ale teraz pytanie, które z nich są dobre jakościowo. No właśnie, chyba jednak trzeba będzie wybrać się do sklepów, żeby zobaczyć taki materac na żywo i położyć się w nim na próbę, np. na takim o wymiarach większych.

No więc mamy już zadanie z mężem, zrobić rundkę po sklepach i zobaczyć co jest i za jakie pieniądze. To inwestycja na lata, więc warto ją dobrze przemyśleć, aby później nie wstawać bardziej połamanym niż na starej kanapie. A jednak nasz sen to połowa sukcesu przy kolejnym dniu, czy będzie udany czy też nie. Dobrze dobrany materac to wyspany człowiek.