Lakiery nawierzchniowe na bazie wody

Światowym liderem w opracowaniu i oferowaniu lakierów na bazie wody jest firma Bona. Oferuje ona szeroką gamę produktów potrzebnych przy układaniu podłogi, do jej konserwacji oraz renowacji. Lakiery te można stosować w domu ale również stosowane są w ośrodkach sportowych – doskonale bowiem sprawdzają się podczas konserwacji podłóg boiskowych. Bona to nie tylko lakiery, ale również akcesoria wspomagające nakładanie lakieru jak choćby opóźniacz, dzięki któremu możliwe jest nakładanie lakieru w wyższych niż normalnie temperaturach.

Rodzaje lakierów i ich zastosowanie

lakier bonaProducent zadbał o wiele szczegółów oferując rynkowi swoje rozwiązania. Wspomniane już produkty do konserwacji powierzchni sportowych jest odporny na ścieranie i ślady po obuwiu. Produkt ten może być stosowany wewnątrz. Ciekawą propozycją jest również lakier bona tworzący powłokę antypoślizgową. Stosowany jest on w szkołach, przedszkolach ale również domowych kuchniach i schodach. Produkt ten odpowiedni jest do stosowania w przypadku drewna surowego oraz wcześniej lakierowanego. Produkt bardzo lubiany przez użytkowników szczególnie domowych, ponieważ nie żółknie. Bona oferuje również kategorię premium przeznaczonym do takich powierzchni jak: biura, mniejsze sklepy czy pokoje hotelowe. Produkty tej marki polecane są do podłóg wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Oddzielny olej rekomendowany jest do użytku domowego, również w miejscach gdzie są lakierowane podłogi korkowe. 

W zależności od potrzeb do wyboru mamy lakiery tworzące efekt matu, półpołysku lub połysku. Producent oferuje również różne pojemności produktów tak, aby kupić taką jaka jest na prawdę potrzebna. Bona to firma, która na rynku jest od 1919 roku a produktu dostępne są w ponad 70 krajach na świecie, więc można jej zaufać.