Który górski rower jest tani?

Jeżeli chcielibyśmy wiedzieć, które rowery należą do najpopularniejszych, musielibyśmy spojrzeć na statystyki sprzedażowe wiodących firm i spróbować uśrednić wynik. My to już zrobiliśmy i jednoznacznie stwierdzamy – najpopularniejszymi rowerami, są rowery górskie.

Tani rower górski

tanie rowery górskieRowery górskie to segment, który wygenerował najwięcej dochodów dla firm, produkujących rowery. Również ankietowani klienci sklepów rowerowych najczęściej kupowali jednoślady właśnie z tego segmentu. Nie jest to przypadek. Rowery górskie to najbardziej komfortowe pojazdy, dobrze wyposażone i niekoniecznie drogie. Tanie rowery górskie są najczęściej wybierane przez klientów, którzy potrzebują jednośladu do krótkich przejażdżek oraz dojazdów do miejsca pracy. Tylko, że pisanie o rowerach, że są tanie jest stosunkowo względne. Zatem przyjmijmy, że tanimi, nazwiemy rowery do dwóch tysięcy złotych. Tą cenę podaliśmy, by uniknąć opisywania tanich, marketowych rowerów, których jakość jest praktycznie żadna. Tani rower górski powinien mieć lekką, aluminiową ramę, to ważne, by przemieszczać się szybko i oczywiście bezpiecznie. Nie bez znaczenia jest osprzęt, czyli przerzutki – najlepiej by miały co najmniej dwadzieścia cztery biegi oraz hamulce. W tej cenie każdy rower ma je tarczowe i z reguły hydrauliczne, co gwarantuje nam bezpieczeństwo i komfort. Tanie rowery powinny posiadać również dobrej jakości opony, by optymalnie trzymać się nawierzchni i nie wpadać w poślizgi. Ekonomiczne rozwiązanie wcale nie jest złe w przypadku rowerów, wystarczy jedynie dobrze poszukać odpowiednich modeli rowerów.

Każdy klient, przy podejmowaniu decyzji o zakupie, w mniejszym lub większym stopniu – kieruje się ceną. Dlatego firmy rowerowe dbają o segment tanich rowerów górskich, tak aby zadowoleni byli klienci oraz by sprzedażowe statystyki rosły.