Kotwy do konstrukcji betonowych

Ostatnio na jednej ze ścian mojego domu musiałem zamocować specjalnie przygotowaną konstrukcję drewnianą, która miała spełniać rolę stelaża na którym zamocowana miała zostać siatka po której miały pnąc się rośliny ogrodowe. Ściana do której miała zostać zamocowana cała forma zrobiona była z betonu dlatego należało użyć specjalnych kotew.

Zalecany montaż kotwy rozporowej

solidne kotwy rozporowe do betonuWiele osób ma problem z poprawnym zamontowaniem kotwy rozporowej. Jest to bardzo ważne aby taki montaż odbył się zgodnie z powszechnie panującymi zasadami. Solidne kotwy rozporowe do betonu wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów a cały proces produkcji musi ściśle przebiegać z przyjętymi normami. budowane są z materiałów odpornych na różnego rodzaju warunki atmosferyczne oraz na korozję. Co jest bardzo ważnym atutem znacznie poprawiającym ich wytrzymałość. Zalecany przed producentów montaż wkrętów rozporowych dzieli się na pięć podstawowych etapów. Pierwszym krokiem jest przygotowanie oczyszczenie powierzchni w której umieszczane będą kotwy. Kolejnym etapem jest wywiercenie otworów najlepsze do tego zadania będą specjalistycznie wytrzymałe wiertła wgryzające się w strukturę betonu. Po wywierceniu otworów trzeba je oczyścić ze wszystkich pozostałych w nim grudek oraz pyłu. Ostatnimi zadaniami jest włożenie oraz dokręcenie kotwy. Przypadku gdy zastosujemy kotwy chemiczne po włożeniu kotwa zalewana jest specjalną substancją o konsystencji żywicy która zastyga oraz rozpręża się w otworze jednocześnie mocując kotwę na stałe w ścianie. 

Niezależnie od tego na jaki rodzaj montowania kotwy się zdecydujemy należy pamiętać o tym aby prawidłowo ją zamontować pamiętając o każdym wyżej opisanym etapie. Zastosowanie się do nich spowoduje trwałe przymocowanie kotwy do ściany bez ryzyka narażenia ściany na usterki takie jak pęknięcia struktury.