Transportując jakąś rzecz, musimy zadbać o to, aby w transporcie nic jej się nie stało. Im lepiej zabezpieczony towar tym transport będzie prostszy i w konsekwencji potrwa krócej, ponieważ kierowca będzie mógł swobodniej jechać. W przypadku transportu łatwopalnych cieczy musimy dodatkowo zadbać o to, aby były tak zapakowane, by nam się nic nie stało.
Zbiornik na paliwo
Każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się przewozić paliwo, zwłaszcza w okresie letnim. Zaczyna się wiosna, wszystko budzi się do życia i szybciej rośnie, wszystko łącznie z trawą na naszej działce, którą trzeba wykosić. W tym celu trzeba przywieźć sobie na działkę olej napędowy do kosiarki. Z racji tego, że ponownie zaczął się sezon wykaszania traw, warto przypomnieć niektóre kwestie. Jeśli ktoś nie posiada kanistra, specjalnie przystosowanego do przewozu paliwa powinien go kupić. Jest to jednorazowy koszt kilkudziesięciu złotych. Za tę kilka groszy nie warto ryzykować wycieku i w najlepszym wypadku zabrudzenia tapicerki w bagażniku naszego samochodu, w gorszym przypadku konsekwencje będą gorsze. Zbiorniki do transportu paliwa powinny być przede wszystkim szczelne. Nie możemy dopuścić do tego, aby paliwo opuściło jego wnętrze. Drugim bardzo ważnym aspektem jest jego odporność na materiały żrące. Nie możemy o tym zapominać, że benzyna poza tym, że jest olejem napędowym, jest również doskonałym rozpuszczalnikiem. Dlatego materiał, z którego wykonany jest nasz zbiornik, powinien być odporny na działanie benzyny, nie wchodzić z nią w żadne reakcje.
Taki kanister możemy zakupić na każdej stacji benzynowej. Jak już wcześniej wspomniałem, jest to maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Cena zależy w głównej mierze od wielkości wybranego kanistra. Dziesięciolitrowy kanisterek razem z lejkiem możemy nabyć już za trzydzieści pięć złotych, dodatkowo, jeśli go zatankujemy na stacji, na której dokonaliśmy zakupu, możemy liczyć na rabat.