Jakie meble do gastronomi wybrać?

Branża gastronomiczna rządzi się swoimi prawami. Nie można po prostu wstawić do lokalu mebli przeznaczonych do mieszkania, ponieważ za długo nie posłużą. Nim otworzysz własny biznes gastronomiczny, warto abyś wiedział, jakie meble wstawić do nowej knajpy, aby było jak najbardziej korzystnie. W takim miejscu ważna jest przede wszystkim praktyczność, ale także oczywiście estetyka. Podczas wyboru mebli, ale i całego wystroju należy wziąć pod uwagę te i inne czynniki.

Meble do gastronomii – cechy

meble nierdzewne do gastronomiiNim w ogóle zabierzesz się za podejmowanie poważnych decyzji w obszarze aranżacji przestrzeni, dowiedz się, co powinno się znaleźć w twoim lokalu. Inne bowiem będą potrzeby kawiarni, a inne baru. Restauracja także będzie musiała mieć w swoim wnętrzu odmienny asortyment. Najlepiej zapisz sobie wszystkie te elementy i dopiero wówczas rozmyślaj nad urządzeniem przestrzeni. Możesz też zlecić projekt profesjonaliście. Kiedy już wiesz, co powinno się znaleźć w lokalu, musisz znać cechy idealnych mebli do gastronomii. Pierwszą z nich jest wytrzymałość. Nie będziesz przecież zmieniać umeblowania co sezon, a musi się ono dobrze prezentować przez cały czas istnienia knajpy. Nie chcesz, aby krzesła popsuły się zaraz po zakupie, a stoły zaraz były porysowane. Z tego względu od samego początku rozglądaj się za rzeczami o jak najwyższej trwałości. Oczywiście, mogą nie być one najtańsze, ale w tym wypadku tanio może cię dużo drożej kosztować. Meble nierdzewne to dobry wybór do lokalu, jednak jedynie na jego zaplecze. O tym niewidocznym dla klienta umeblowaniu też jednak trzeba pomyśleć zawczasu. Musi ono być przede wszystkim solidne i łatwe w obsłudze. To też ważne, aby przedmioty nie utrudniały pracy i nie wydłużały czasu, który klienci będą musieli spędzić na czekaniu. Przykładem ułatwienia mogą być podgrzewacze wody, które sprawią, że rzeczy, które trzeba opłukać ręcznie, będzie można umyć szybciej i dokładniej. Z wytrzymałością nieuchronnie łączy się taka cecha, jak estetyczność. Jeśli bowiem mebel jest zniszczony, to przestaje się dobrze prezentować. Dlatego ważne, aby były one jednocześnie i trwałe, i ładne. Pewnie nie zawsze będzie to zadanie proste do spełnienia, musisz się jednak dobrze rozejrzeć i nie dokonywać wyboru na szybko. Dobrze, jeżeli meble są jednocześnie i eleganckie, i zarazem proste, choć styl w dużej mierze zależy od całej koncepcji wystroju.

Pozostałe elementy wystroju

oświetlenie przemysłowe ledMiejsce jak kawiarnia czy pub to jednak nie tylko meble. Ważne są także inne elementy, które decydują o klimacie miejsca jak na przykład oświetlenie przemysłowe LED. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, co ma się znaleźć w lokalu, żeby zakup tych rzeczy pozostawał tylko formalnością. To znacznie ułatwia prace nad inauguracją nowej przestrzeni. Inne potrzebne elementy w lokalu gastronomicznym:

  • dobrze dobrane oświetlenie
  • elementy dekoracyjne
  • widoczny asortyment
  • zapach miejsca

Poza tym, jeśli zdecydujesz się na konkretny rodzaj, upewnij się, że w razie czego jest możliwość dokupienia jakiejś sztuki w tym lub zbliżonym stylu. Warto bowiem brać pod uwagę możliwość, że coś zostanie przez przypadek popsute lub po prostu się wysłuży i będziemy chcieli po prostu wymienić jedną rzecz, a nie zaraz zmieniać cały wystrój lokalu.

Grzejniki dekoracyjne i Lampka LED – jak wybrać?

biały grzejnik dekoracyjnyKluczowe jest oświetlenie. Bardzo ważne, aby nie było ani za ostre, ani zbyt ciemne. Trzeba dobrać takie, które zapewni jasność pomieszczeń, aby ludzie mogli swobodnie czytać i patrzeć sobie w oczy. Chyba, że w tym lokalu odbywać się będą na przykład jedynie koncerty, to wówczas oczywiście światło też będzie inne. Dobierając lampki trzeba więc przemyśleć koncepcję miejsca. Najlepsze jest oświetlenie LED, ponieważ najdłużej wytrzymuje i jest energooszczędne. Kiedy chcesz już udekorować przestrzeń, możesz to zrobić z pomocą różnych elementów. Mogą to być drobiazgi jak specjalnie zamówione poduszki na krzesła, słoiczki z herbatami i inne małe rzeczy. Możesz też zainwestować więcej pieniędzy w wystrój i dopasować do pomieszczenia nawet grzejniki. Niektórzy będą woleli standardowe grzejniki kanałowe, w miejscach bardziej artystycznych mogą się natomiast sprawdzić te bardziej nietypowe.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • LHJ – strona internetowa firmy tworzącej balustrady tarasowe dla klientów z Elbląga
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Construco – witryna internetowa firmy dostarczającej oświetlenie przemysłowe led
  • Instal Piast – internetowa hurtownia hydrauliczna z Warszawy

Podsumowanie

Meble do gastronomii niezależnie od charakteru lokalu powinny mieć kilka kluczowych cech, jakimi są: trwałość, estetyka, dopasowanie oraz użyteczność.