Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Każdy z nas chce godnie pożegnać osobę, która odeszła. Dlatego kupujemy różnego rodzaju wiązanki, bukiety i kwiaty. Jakie jednak powinniśmy wybrać? Najlepiej kierować się swoim własnym gustem, ale i wziąć pod uwagę gust zmarłego, by to pożegnanie nabrało bardziej osobistego charakteru.

Wiązanka na pogrzeb

wiązanki pogrzebowe z Krakowa na trumnęIdąc na pogrzeb musimy dostosować się również do całego jego charakteru. Wziąć pod uwagę wyznanie zmarłego i to, jakiej religii był zwolennikiem. To również będzie wpływało na to, jakie kwiaty możemy kupić i jakie wypada kupić. Bardzo bliskie osoby zmarłemu jak żona, rodzice czy też dzieci, zazwyczaj w jakiś sposób przystrajają trumnę. Kładą na niej duże wiązanki kwiatów, które w jakiś sposób łagodzą oblicze tej smutnej uroczystości. Takie wiązanki, ale i inne kompozycje kwiatowe możemy kupić wszędzie. Możemy zamówić nawet specjalnie wiązanki pogrzebowe z Krakowa na trumnę, jeśli tylko mamy takie życzenie. W Polsce utorowało się, że kwiaty na pogrzeb kupujemy raczej w jasnym kolorze. Szczególnie jeśli żegnamy osobę, która zmarła młodo. Nie musimy jednak trzymać się tak ścisłych reguł. Każde kwiaty pogrzebowe mają swój własny indywidualny charakter. Jeśli dana osoba lubiła za życia kwiaty koloru czerwonego, nic nie stoi na przeszkodzie by właśnie takie zakupić. Kwiaty i wiązanki mają być wyrazem smutku, bólu i szacunku wobec tego, którego już pomiędzy nami nie ma. Dlatego do kupna kwiatów należy podejść poważnie, ale też nie popadać ze skrajności w skrajność. Kwiaty mają być przede wszystkim ofiarowane z potrzeby serca.

Kupno wiązanek i bukietów na pogrzeb to sprawa dość skomplikowana. Niekiedy obawiamy się niestosowanego wyboru kwiatów. Powinniśmy jednak myśleć o naszych własnych odczuciach i nie kierować się opinią innych. Kupujemy je bowiem z szacunku do zmarłego.