Jak zregenerować pompę wspomagania?

Obecnie tylko samochody sportowe, które ścigają się na torach nie posiadają systemu wspomagania kierownicy. Wszystkie inne samochody dopuszczone do ruchu mają seryjnie montowane to ułatwienie sterowania kierownicą. Za jego prawidłowe działanie odpowiedzialna jest pompa wspomagania, która jest wypełniona specjalnym płynem hydraulicznym.

Perfekcyjnie zregenerowana pompa wspomagania

regeneracja pomp wspomagania warszawaOd pewnego czasu prowadzę w pełni profesjonalny warsztat samochodowy w Warszawie. Zajmuję się naprawą wszystkich najbardziej popularnych marek samochodowych. Wielu moich klientów przyjeżdża z problemem jakim jest źle działający układ wspomagania. Wtedy najczęściej wykonywaną naprawą jest regeneracja pomp wspomagania Warszawa jest bardzo dużym miastem i na jej terenie jest mnóstwo zakładów oferujących usługę regeneracji pomp. Dużo osób zastanawia się jak powinna wyglądać dobrze wykonana usługa regeneracyjna. Proces nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Cały zabieg regeneracji musi odbywać się zgodnie z konkretnie wyznaczonymi działaniami w odpowiedniej kolejności. Na początku każdej regeneracji pompa musi zostać dokładnie wyczyszczona wszystkie tulejki oraz łożyska z których jest zbudowana wymienione na nowe w trakcie tej wymiany smarowane są specjalnymi smarami. Po złożeniu pompy w jedną całość musi ona zostać sprawdzona w specjalnym testerze. Urządzenie to sprawdza szczelność poprzez symulowanie układu hydraulicznego. Dopiero w momencie poprawnego zakończenia wszystkich tych procesów zregenerowana pompa może zostać ponownie zamontowana w samochodzie. Regeneracja całkowicie restauruje zużyte pompy. 

Podsumowując jeśli nasz samochód sprawia jakiekolwiek problemy nie musimy się obawiać i sprawdzać ile kosztuje nowa część. W większości przypadków bywa tak, że części te da się zregenerować i w pełni przywrócić im sprawność. Jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu nie należy się zaleca się podejmować napraw samemu.