Jak zostać producentem filmowym

Niezdajemy sobie sprawy, jak ważne jest wnikliwe obserwowanie naszych dzieci już od bardzo młodych lat. Gdy dziecko jest w wieku przedszkolnym, możemy zauważyć nie tylko talenty, ale przede wszystkim istotny dla późniejszego rozwoju kierunek jego zainteresowań.

Jak dzięki rodzicom zostałem filmowcem

produkcja filmowaDopiero jako dorosły człowiek, posiadający własne dzieci doceniłem pracę jaką wykonali moi rodzice. Jako typowe dziecko interesowało mnie wszystko, co było nowe, kolorowe, miało dużo przycisków i pokręteł. Rodzice nie kupowali mi wielu zabawek, jednak to na co zwracałem uwagę i miało jakieś znaczenie edukacyjne – to w końcu dostawałem. Była też jedna rzecz, która nigdy nie straciła swojej atrakcyjności, mianowicie plastikowa kamera. Nie była to całkiem zabawkowa kamera, ponieważ można było w łatwy sposób nagrywać krótkie filmiki, a następnie je obejrzeć po podłączeniu do dołączonego w zestawie plastikowego monitorka. Jako pięciolatek, miałem już za sobą wiele ciekawych projektów jak np. nagrany lot mojego wahadłowca z klocków lego, lub pościg policyjny za uciekinierami z więzienia itp. rodzice widząc moje zaangażowanie i pomysły jakie miałem przy kręceniu filmów, po pewnym czasie, kupili mi lepszy sprzęt, co sprawiło, że produkcja filmowa ruszyła pełną parą. Zacząłem tworzyć filmy przyrodnicze, oraz dokumenty z rożnych imprez, zarówno tych rodzinnych jak i masowych organizowanych dla dzieci. Można powiedzieć, że nigdy nie roztawałem się z kamerą. Jako nastolatek wygrałem konkurs młodych talentów na najlepszy dokument historyczny, oraz krótkometrażowy film o ciężkiej pracy górników. Po pewnym czasie posiadałem już kilka kamer, mnóstwo statywów i mikrofonów.

Moje produkcje zaczęły być nawet wykorzystywane w telewizji. Dzisiaj jako dość znany producent filmowy, mogę szczerze powiedzieć, że to wszystko dzięki rodzicom, którzy zawsze uczestniczyli w moich dziecięcych zabawach, dbając aby moje prawdziwe zainteresowania i talenty mogły naturalnie się rozwinąć.