Jak zasadzić trawę na boisku?

 

Zbliżająca się wiosna, jest idealnym czasem, aby pomyśleć o zadbaniu o boisko sportowe, na którym mecze rozgrywa nasza drużyna. Jednak musimy pamiętać, o tym, że często zabiegi te potrzebują dużo czasu, a więc może się okazać, że będziemy musieli rozgrywać mecze na boisku treningowym. Bardzo ważne, jest aby wszystkie zabiegi przeprowadzać prawidłowo i w określonym terminie.

Jak zadbać o nawierzchnię sportową?

trawa sportowa nasionaJeżeli chcemy, by boisko na którym rozgrywa mecze nasza ukochana drużyna wyglądało, jak w telewizji, musimy zadbać o jej murawę. Potrzebna będzie nam trawa sportowa. Nasiona dostaniemy, w każdym sklepie ogrodniczym, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć działania zaraz po zaplanowaniu tej czynności.  Przed zasianiem murawy, musimy przygotować odpowiednio podłoże, a więc najlepiej byłoby zaorać powierzchnię boiska, a następnie uprawić to pole, za pomocą agregata siewnego. Przed oraniem, warto rozsiać nawóz, który będzie wspomagał naszą nową trawę. Gdy mamy, już przygotowane podłoże, możemy przystąpić do siania trawy.Trawę możemy rozsiewać ręcznie, albo po prostu za pomocą specjalnego siewnika. Po zasianiu bardzo ważne, jest odpowiednie nawodnienie, dlatego warto zamontować zraszacze, które będą podlewać naszą zasianą trawę, każdego dnia. Bardzo ważne, jest szybkie zareagowanie na chwasty, które wyrastają na dziko. W tym przypadku należy zastosować środek chemiczny.

Boisko, jest w jakimś stopniu wizytówką naszej miejscowości, dlatego bardzo ważne, jest aby wyglądało, jak najlepiej. Z pewnością, jeżeli włożymy, w boisko dużo serca i swojego wolnego czasu, efekt który uzyskamy będzie bardzo zadowalający. Dzięki odpowiednim zabiegom, możemy uzyskać ładną i gęstą trawę, po której z przyjemnością będzie się biegać piłkarzom Twojej drużyny.