Jak wybrać odpowiednie biuro księgowe?

 

Jeżeli zdecydujemy się na prowadzenie firmy w kształcie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to jesteśmy zobligowani do prowadzenia pełnej księgowości. W takiej sytuacji najlepiej jest znaleźć dobre biuro rachunkowe, które pomoże nam w skomplikowanych rozliczeniach. Dobre biuro księgowe udostępnia również system do zarządzania księgowości online.

Co sprawdzić przed wyborem biura księgowego?

księgowość dla firm warszawaW obecnych czasach biuro rachunkowe może prowadzić każdy, ponieważ niewymagane są żadne licencję od ministra finansów ani dodatkowe zaświadczenia czy ukończone kursy. Warto jednak sprawdzić, czy biuro rachunkowe, na które się zdecydujemy posiada obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni nas od jakichkolwiek błędów popełnionych przez księgowych. Dobre biuro rachunkowe również będzie posiadała odpowiednich księgowych, którzy mogą nas reprezentować przed urzędnikami w razie jakichkolwiek kontroli. Warto jest poszukać biura księgowego, które specjalizuje się w obsłudze firm działających w naszej branży. Będziemy wtedy mieli pewności, że księgowi cały czas rozwijają się i na bieżąco aktualizują swoją wiedzę w przepisach prawa oraz w przepisach podatkowych. Warto poprosić również o polecenie znajomego przedsiębiorcę, który już od wielu lat korzysta z biura rachunkowego, które oferuje profesjonalną księgowość dla firm Warszawa to miasto, w którym będziemy mogli znaleźć księgowość dla małych i średnich firm, ale również dla bardzo dużych przedsiębiorstw.

Bardzo często biuro rachunkowe oferują nam rozliczenie abonamentowe i w ramach takiej opłaty mamy konkretną liczbę dokumentów do rozliczenia. Jeżeli przekroczymy dany limit, który wynosi na przykład 20 dokumentów w ciągu miesiąca, to będziemy musieli dodatkowo zapłacić kilka złotych za rozliczenie każdego następnego dokumentu.