Jak wybrać kamerzystę na event

Jako kamerzysta już powoli nie wyrabiam się ze zleceniami i na pewno jest to dobry znak dla mnie z tego względu, że faktycznie moja działalność z roku na rok się rozwija, ale musiałem także przemyśleć kwestię zatrudnienia dodatkowych osób, które będą odpowiedzialne za pomoc mi właśnie w kwestiach związanych z podejmowaniem się nowych, tych bardziej angażujących zleceń.

Filmy na życzenie klientów

doświadczony kamerzysta zduńska wolaDobrze wiedziałem, że bez codziennego poszerzania swojej wiedzy oraz praktykowania z nowymi formami tworzenia na przykład reportaży filmowych nie stanę się najlepszym kamerzystą. Dlatego jako gotowy do nauki doświadczony kamerzysta zduńska wola będę od teraz zamieszczał na swoim blogu wszystkie najważniejsze informacje odnośnie właśnie pracy w tym zawodzie. Zacznę przede wszystkim od metod na pozyskiwanie zleceń, gdyż wiem, że ten temat jest bardzo interesujący dla każdego, kto tylko chce dobrze podejść do tematu i zacząć pracować w tym biznesie. Doświadczony kamerzysta powinien przede wszystkim wyceniać swoja pracę w odpowiedni sposób. Dzięki temu faktycznie klientów będzie coraz więcej. Początkowo nie można jednak zrażać się albo na zbyt małą ilość zamówień, albo na zamówienia na tyle małe, że nie przynoszą one większych pieniędzy, gdyż każdy kamerzysta od czegoś zaczynał. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że cierpliwość popłaca, ale także systematyczna praca właśnie nad rozbudowywaniem swojego portfolio o coraz to nowe realizacje.

Doświadczenie nie bierze się znikąd, jak to się mówi, dlatego istotne będzie właśnie zapoznanie się z tajnikami tej pracy i rozpoczęcie jej od mniejszych i mniej wymagających zleceń, które na pewno z czasem przeradzają się w te bardziej angażujące. Ładne materiały wideo i relacje trwać mogą od kilku do kilkunastu minut, w zależności od przeznaczenia.