Jak urządzić komfortowe i nowoczesne domki nad morzem?

Letnicy tłumnie przybywający nad Bałtyk chcą jak najprzyjemniej spędzić tam urlop. Są czynniki, na które wpływu nie mamy – takie jak pogoda – dlatego inne elementy danego wypoczynku, o których możemy decydować, powinny być na jak najwyższym poziomie.

Gabiony jako estetyczne i ekologiczne rozwiązanie dla posesji

ogrodzenia gabionoweOtoczenie domku letniskowego jest pierwszą rzeczą jaką zobaczą przybywający do nas letnicy. Powinno być to miejsce wzbudzające ich zaufanie i dające im poczucie bezpieczeństwa. W końcu nic tak bardzo nie liczy się na urlopie jak święty spokój. Turyści zazwyczaj uciekają przed zgiełkiem wielkich miast, szumem ulic i nadmiarem pracy. W tym celu udają się właśnie w zaciszne domki letniskowe nad morzem. Tam najbardziej doceniają bliskość natury, otwartość tubylców oraz swobodę i prywatność. Rodzajem ogrodzenia, który idealnie komponuje się z naturą są gabiony. To stosunkowo nowe rozwiązanie, stosowane pierwotnie do zabezpieczenia skarp przed osuwaniem się gruntu. Gabiony są czymś na kształt metalowych koszy, wypełnionych rozmaitymi surowcami. Obecnie znajdują szerokie zastosowanie – najczęściej jako ogrodzenia nowoczesnych firm i prywatnych posesji. Gabiony – jak twierdzą producenci – można wypełniać rozmaitymi materiałami:

  • żwirem,
  • drewnem,
  • kamieniami,
  • szkłem.

Doskonale komponują się połączone z innymi rodzajami ogrodzenia. Mogą także w estetyczny i praktyczny sposób oddzielać i kamuflować stanowisko ze śmietnikami. Wykorzystywane są także jako donice ozdobne, lub wypełnione folią i miniaturowe zbiorniki z roślinami wodnymi. Zatem producenci gabionów stwarzają możliwości aranżacji całego ogrodu, a nie tylko ogrodzenia.

Jak wyposażyć komfortowe domki nad morzem?

domki nad morzemPrzybywający nad morze letnicy zwracają uwagę także na wyposażenie. Jedni są zwolennikami plażowania, inni zaś wolą aktywny wypoczynek. By spełnić oczekiwania jednych i drugich warto odpowiednio wyposażyć posesję. Przede wszystkim postawmy na meble ogrodowe. Wszyscy doskonale wiedzą, że Polacy uwielbiają grillować – zwłaszcza w czasie urlopu – dlatego należy im to umożliwić. By nie musieć inwestować w nowy grill po każdym turnusie letników, warto zdecydować się na ten porządny, betonowy. To tego przydadzą wygodne meble ogrodowe z wymiennymi obiciami i leżaki do opalania. Nie zapominajmy o najmłodszych – rodziny z dziećmi zawsze zwracają uwagę na to, czy domki letniskowe nad morzem mają place zabaw, piaskownice lub huśtawki. To elementy, które zainteresują dzieci, a rodzicom dadzą chwilę wytchnienia. Dobrym pomysłem jest udostępnienie letnikom rowerów. To bardzo modna ostatnio forma spędzania czasu, a nad morzem także środek transportu – kto miałby ochotę tracić czas na stanie w korkach, w upale podczas urlopu? Osoby, które pragną wynająć komfortowe domki nad morzem powinny być takim wyposażeniem usatysfakcjonowane.

Imitacja drewna na ścianę eleganckim i przytulnym rozwiązaniem

Imitacja drewna na ścianęPopularnym trendem w budownictwie, jest zastępowanie drewna jego zamiennikami. Na takiej zasadzie można chociażby wykonać taras z kompozytu, łudząco podobny do tych z desek drewnianych. Inne tego typu rozwiązaniem jest imitacja drewna na ścianę. Nadaje się ona zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, a dodatkowo jest łatwa w montażu. Imitacja drewna na ścianę to dużo tańszy zamiennik, który dzięki precyzyjnemu oddaniu detali na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od prawdziwego drewna. Doskonale będzie współgrał z ogniem w kominku i nada charakteru domku na skraju lasu. Jeśli zależy nam na wnętrzu bardziej nowoczesnym, możemy wybrać panele 3D gipsowe. Pasują do każdego wnętrza dzięki różnorodności wzorów i możliwości malowania ich na dowolny kolor. Nie należy ich stosować jedynie w pomieszczeniach o dużej wilgotności – mogłoby to spowodować rozwinięcie się grzybów i pleśni. Panele 3D gipsowe są więc łatwym sposobem na ciekawy design domku.


Więcej w temacie można znaleźć na:


Podsumowanie

Prezentowane rozwiązania są jedynie przykładowymi rozwiązaniami do domków letniskowych. Warto jednak je rozważyć podczas aranżowania azylu dla turystów.