Jak sprawnie naładować auto elektryczne?

 

Ze względu na rosnące koszty zakupu paliw tradycyjnych oraz negatywny wpływ, które wywiera ich spalanie na środowisko coraz większa liczba kierowców poszukuje alternatywnych rozwiązań. Na rynku dostępne są już rozwiązania, które pozwalają zapewnić większą ekologię. Zamiast spalać paliwa stałe energia mechaniczna potrzebna do wprawienia pojazdu w ruch jest dostarczana przez silnik prądu stałego.

Czy można zainstalować ładowarkę elektryczną w domu?

domowa stacja ładowania samochodów elektrycznychDzięki temu do atmosfery nie są generowane dodatkowe zanieczyszczenia. Należy jednak pamiętać, że akumulatory, które są wbudowane w pojazd posiadają określoną pojemność. Należy je więc ładować średnio co kilkaset kilometrów. W przypadku, gdy w pobliżu miejsca zamieszkania kierowcy nie ma żadnej publicznej ładowarki może okazać się to problematyczne. Na szczęście możliwy jest montaż układu, który pozwoli na uzupełnienie pojemności bezpośrednio w miejscu garażowania. Taką możliwość daje domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych, która pozwala ładować akumulatory w momencie, gdy auto nie jest potrzebne. Przykładowo uzupełnianie energii może być wykonywane w nocy, gdy domownicy śpią. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku, gdy na terenie danej nieruchomości wykonana jest instalacja jednofazowa to moc ładowania jest znacznie ograniczona. W takim przypadku do pełnego naładowania akumulatorów może być potrzebny czas rzędu kilkunastu godzin.

Niemniej przez noc spokojnie można uzupełnić baterie do takiej pojemności, która bez problemu pozwoli zrealizowanie wszelkich zadań dnia codziennego. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem staje się przede wszystkim ekologia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym i technologicznym istnieje możliwość wdrożenia rozwiązań, które umożliwiają przemieszczanie się bez emisji szkodliwych gazów do atmosfery.