Fachowy serwis poduszek powietrznych

Poduszki powietrzne niejednokrotnie mogą uchronić kierowcę czy pasażera od poważnych obrażeń, więc są uważane za jedne z najprzydatniejszych narzędzi w samochodzie. Nie są jednak bezawaryjnymi urządzeniami, mimo dość prostej konstrukcji i równie prostej metody działania.

Szybki serwis poduszek powietrznych w samochodzie

naprawy poduszki powietrznejNajczęstszą, a zarazem najprostszą awarią, jakie pojawiają się w poduszkach powietrznych jest rozregulowanie sensora. Taka usterka może wystąpić nawet w fabrycznie nowych zestawach poduszek, i zwykle spowodowana jest nadmiernymi wstrząsami. Zablokowanie pokrywy poduszek jest równie częstym problemem, i podobnie jak problemy z sensorem, może być wywołane zbyt dużym poziomem wstrząsów podczas jazdy, ale również może wystąpić po zalaniu czy zakurzeniu wnętrza komory poduszki powietrznej. Naprawy poduszki powietrznej są na szczęście wykonywane przez wszystkie warsztaty samochodowe, nawet przez najmniejsze, lokalne punkty. Serwisowanie poduszek airbag jest bowiem bardzo prostym zadaniem, często nie zajmującym więcej niż kilkanaście minut. Po dobrej diagnostyce większość uszkodzeń nie należy do trudnych do usunięcia, a z racji iż wymiana części potrzebna jest zdecydowanie rzadko, taka naprawa nie bywa również wyceniania bardzo wysoko. W przypadku zablokowanych komór najczęściej wystarcza wyczyszczenie wyzwalacza i zawiasów, a rozregulowane sensory wymagają najczęściej wyłącznie przywrócenia do stanu fabrycznego by działać prawidłowo.

Tylko w przypadku bardzo poważnych, rozległych uszkodzeń wymagana jest wymiana części lub całości systemu airbag, choć i w tym wypadku nie jest to bardzo czasochłonny zabieg. Większość poduszek powietrznych jest bowiem uniwersalna, więc części mogą być zastosowane w dowolnym samochodzie.