Fachowe odstraszanie ptaków

Jest wiele metod na skuteczne odstraszanie ptaków. Dziś zajmiemy się tymi najbardziej popularnymi rozwiązaniami, które są najczęściej stosowane, a co za tym idzie najbardziej efektywne. Nie jest ich wiele, jednakże najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne. 

Sposoby na odstraszanie ptactwa 

odstraszanie ptakówJeśli przejrzymy internet, szybko zorientujemy się, że sprawdzonych sposobów n odstraszanie ptaków jest jak na lekarstwo. Dlatego tez postanowiliśmy zainteresować się jedynie dwiema metodami, które bez wątpienia są najbardziej skuteczne. Jedną z nich, nieco nowsza i wykorzystującą zaawansowaną technologię jest ultradźwiękowy odstraszacz ptaków. Emituje on dźwięki, których nasze ucho nie wychwytuje, ale za to jest świetnie odbierany przez ptaki. Ultradźwiękowy odstraszacz ptaków jest wyposażony w detektor ruchu, który aktywuje się dopiero wówczas, gdy obiekt ciepłokrwisty, znajdzie się w jego pobliżu. Natomiast nie reaguje na martwe otoczenie w ruchu, jak spadające gałęzie lub liście. W momencie, gdy urządzenie wykryje ptaka lub nawet inne stworzenie, włącza się stroboskop oraz następuje emisja sygnału ultradźwięków o różnych częstotliwościach. Odstraszanie ptaków tą metodą jest zdecydowanie najbardziej skuteczne. Natomiast drugą metodą jest zamontowanie specjalnych kolców, umieszczanych na balustradach, parapetach, czy innych elementach elewacji. Zaletą tej metody jest przede wszystkim niski koszt, ale też skuteczność. Jednak w jej przypadku trzeba uważać, by kolce nie uległy złamaniom, ani zagięciom. 

Porównując koszt obu metod, jest on oczywiście na korzyść kolców przeciw ptakom, jednak jeśli chodzi o funkcjonalność i wielozadaniowość, postawilibyśmy na urządzenie ultradźwiękowe. Daje nam ono więcej możliwości zastosowania, jednakże ma też swoje ograniczenia.