Dobrze przeprowadzona wycena

Każda nieruchomość ma swoją wartość. Oczywiście, aby ją w odpowiedni sposób określić, należy dokonać wyceny, podczas której pod uwagę brane są różne kryteria, często zależne od tego, z jakiego typu nieruchomością mamy do czynienia. Generalnie nieruchomości możemy podzielić na te, które nadają się do mieszkania lub do prowadzenia określonej działalności gospodarczej. Do tej drugiej kategorii z pewnością możemy zaliczyć hotele.

Specjalista wyceniający hotele

rzetelna wycena hoteliNa wartość hotelu składa się bardzo wiele czynników. W związku z tym rzetelna wycena hoteli może zostać zrealizowana wyłącznie przez osobę, która posiada odpowiednie kompetencje i doświadczenie w tym zakresie. Na polskim rynku znajdziemy specjalistów od wyceny nieruchomości, którzy mają doświadczenie w zbieraniu informacji i dokumentacji nieruchomości określonego typu. W przypadku hoteli bardzo ważne podczas wyceny jest nie tylko to, w jakim stanie jest budynek i jakiej jest on wielkości, ale również to, gdzie jest zlokalizowany. Hotel w dużym mieście, atrakcyjnym turystycznie będzie zdecydowanie więcej wart niż hotel tej samej wielkości i w tej samej kondycji w małym miasteczku. Bardzo ważna okazuje się też popularność określonego hotelu u klientów i marka, jaką wypracował poprzedni zespół zarządzający kompleksem. Jeśli mamy do czynienia z hotelem trzygwiazdkowym, na pewno jego wartość będzie większa niż w przypadku hotelu dwugwiazdkowego.

Jak zostało pokazane, na wycenę konkretnego hotelu wpływ ma wiele czynników. Z tego powodu trudno samodzielnie wyceniać wartość naszego hotelu w sposób, który będzie najbardziej zbliżony do prawdy. Warto więc znaleźć specjalistę, który będzie najlepiej wywiązywał się ze swojego zadania i pozwoli nam przedstawić jak najpełniejszą i wartościową wycenę naszego hotelu.