Dobra maska z filtrem

Stan powietrza jakim odychamy w wielu miastach pozostawia wiele do życzenia, gdyż systematycznie jest zanieczyszczane. W większości dużych miast w Polsce przez większą część roku są przekroczone normy bezpieczeństwa, przez co trzeba ograniczać wychodzenie z domu.

Jak działa maska z filtrem?

maski z filtrem ffp3W momencie, kiedy normy szkodliwych substancji są znacząco przekroczone, władze miasta zamykają szkoły, żłobki czy przedszkola i zalecają niewychodzenie z domu, kiedy nie jest to konieczne. Jeżeli już musimy opuścić miejsce zamieszkania, to zalecane są maski z filtrem FFP3, które jako jedyne chronią przed wirusami, bakteriami, smogiem i wszelkimi alergenami. Filtr FFP3 gwarantuje aż dziewięćdziesięciodziewięcio procententową skuteczność w zatrzymywaniu wszelkich pyłów, bakterii, wirusów, pyłów zawieszonych PM2. 5 oraz PM10. Tego typu maski mają wymienne filtry, które przeważnie starczają na około kilkadziesiąt godzin stosowania. Niekiedy w sprzedaży można spotkać identyczne maski wielokrotnego użytku, które mają wbudowane filtry i po każdym zdjęciu trzeba je odpowiednio zdezynfekować. Ze względu na wysoką skuteczność, maski FFP3 są powszechnie stosowane w szpitalach przez lekarzy czy personel medyczny. Jednak w obecnych czasach panującej pandemii, każdy z nas może ją sobie kupić, gdyż jest powszechnie dostępna w aptekach, sklepach medycznych czy w internecie. Jedna sztuka może kosztować od dwudziestu do nawet stu pięćdziesięciu złotych, w zależności o wybranego modelu i producenta.

Kiedyś maski z filtrami FFP3 były noszone przede wszystkim przez osoby pracujące w szpitalu, ale obecnie nawet zwykli obywatele je noszą, ponieważ są one skuteczne i powszechnie dostępne. Najtaniej je na pewno kupimy w internecie, zawłaszcza jeżeli wybierzemy zestaw kilku sztuk.