Deska tarasowa wykonana z kompozytu

 

Ładny taras to powód do dumy. Jednak jego utrzymanie może przyprawiać o ból głowy, w końcu na co dzień jest narażony na zmienne temperatury i trudne warunki atmosferyczne. Jeśli stosujemy do jego budowy drewno, to regularnie należy je czyścić i konserwować, co zabiera wiele czasu. Na szczęście jest alternatywa w postaci kompozytu.

Zalety desek kompozytowych na taras

deska tarasowa kompozytowa cenaW ostatnich latach deski z kompozytu zyskały dużą popularność. Ich zalety są niepodważalne: ładny kolor, naturalny wygląd i wysoka trwałość. Deski te, jak sama nazwa wskazuje, nie są wykonane z jednego tylko materiału: to mieszanina drewna (zależni od producenta jest go ok. 30-50%) oraz polichlorku winylu. Dzięki takiemu składowi są one odporne na wilgoć, wahania temperatur i bardzo trwałe, ale w dotyku przypominają drewno, a z upływem lat mogą, tak samo jak deski z litego drewna, zmieniać kolor. Kolejną ważną zaletą kompozytu jest fakt, że desek tych nie trzeba konserwować, co sprawia, że czas, jaki musimy poświęcić na zajmowanie się tarasem, przeznaczamy tylko na jego zamiecenie i umycie, a nie na malowanie. Jeśli chodzi o koszty, to powinniśmy się postarać, aby na naszym tarasie znalazła się taka deska tarasowa kompozytowa cena której jest współmierna do jakości. Technologia idzie naprzód, więc obecnie produkowane deski z kompozytu wyglądają coraz naturalniej i ładniej. Być może niedługo doczekamy się także desek, które będą miały sęki i usłojenie, czego obecnie nie posiadają.

Warto także wiedzieć, że deski kompozytowe są bardzo łatwe w ułożeniu. Są proste i równe, dlatego też wygodnie się je układa i łączy. Podłoże, na którym je kładziemy, powinno być idealnie równe. Ze względu na to, że deski te są puste w środku, to dla ukrycia tego faktu na krawędziach tarasu trzeba skorzystać z listew maskujących.