Czym są powłoki ceramiczne?

Powłoki ceramiczne zapewniają lepszą ochronę niż woski lub szczeliwa. Działają również znacznie dłużej – zwykle wiele lat. Wiele profesjonalnych zakładów, w których nakłada się powłoki oferuje gwarancje. Powłoka ceramiczna odrzuca brud i wodę jak nic innego, co ułatwia ich czyszczenie.

Po co aplikować powłoki ceramiczne?

powłoka ceramiczna krakówPowłoki nano lub powszechnie znane powłoki ceramiczne to ciecze, które po nałożeniu na lakier pojazdu łączą się z powierzchnią tworząc błyszczącą, długotrwałą barierę, która odpycha wodę, zanieczyszczenia, a także często promienie UV. Ich celem jest zachowanie, ochrona i poprawienie wyglądu wykończenia auta. Powłoka ceramiczna kraków nie jest trudna do wykonania. Duże miasta oferują wiele miejsc, w których profesjonaliści nałożą powłokę na auto. Poprzez przenoszenie cząstek nano-powłoki łączą się z przezroczyswłoką farby, stając się dosłownie częścią powierzchni samochodu. Niektóretą po z tych wiązań są tak trwałe, że powłoka musi być polerowana maszynowo, aby została usunięta. Z drugiej strony mniej trwałe powłoki można usunąć za pomocą mocnego rozpuszczalnika. Powłoki ceramiczne odnoszą się do nanoceramiki, ceramiki wykonanej z nanocząsteczek. Nanoceramiki nie mają takiej samej sztywności ani kruchości w makroskali. Te nanocząsteczki tworzą nanostrukturę powłoki ceramicznej. Ich trwałość jest imponująca. Powłoki ceramiczne zachowują się przez długi czas i chronią farbę przed naturalnie zakwaszonymi zanieczyszczeniami, utlenianiem, szkodami UV. Powłoki ceramiczne są grubsze, więc lepiej chronią przed mikronakadem i wytrawianiem niż inne powłoki.

Jedną z głównych zalet stosowania powłok ceramicznych jest to, jak niesamowicie wyglądają samochody po takim zabiegu. Wiele z tych powłok wymaga autoryzowanego specjalisty, aby je zastosować. Karoseria auta po nałożeniu powłoki ceramicznej jest znacznie bardziej trwała. Ich twardość pomaga zapobiegać powstawaniu zarysowań i uszkodzeń spowodowanych myciem.