Czym jest ozonowanie?

Odkażanie pomieszczeń i wszelkich powierzchni jest domeną firm zajmujących się dezynfekcją. Profesjonalna dezynfekcja w dzisiejszych czasach jest bezinwazyjna i w większości przypadków nie wymaga stosowania środków chemicznych i biobójczych.

Jak ozonować pomieszczenie?

ozonowanie pomieszczeniaKażdy dom i każde mieszkanie jest pełne różnego rodzaju zanieczyszczeń i alergenów. Ciężko znaleźć sposób na pozbycie się wszystkich, niekorzystnych czynników z naszego otoczenia. Jednak dezynfekcja dwudziestego pierwszego wieku ma receptę niemal na wszystko i jest nią ozonowanie pomieszczenia. Odbywa się ono za pomocą specjalnego urządzenia nazywanego ozonatorem. Generuje ono ozon o dość wysokim stężeniu, który jest na tyle silnym utleniaczem, że przy bezpośrednim kontakcie z alergenami, grzybami, pleśniami, czy wirusami eksterminuje nie tylko je, ale również ich formy przetrwalnikowe. Z ozonowania pomieszczeń korzysta się też w przypadku konieczności wyeliminowania trudnych do eksterminacji owadów, pajęczaków, a nawet gryzoni, które są wyjątkowo wrażliwe na ten gaz. Ozonowaniem zajmują się profesjonalne firmy dezynfekcyjne, których najlepiej szukać w internecie. Ponieważ właśnie tam ogłasza się ich zdecydowana większość. Ozonowanie ma też tą szczególna zaletę, że jest tanie i bezinwazyjne. Po skończonym zabiegu wystarczy wietrzyć pomieszczenie przez nie więcej niż dwadzieścia minut i nie wchodzić do niego przez dwie godziny.  To w porównaniu z innymi metodami, najczęściej chemicznymi, bardzo mało czasu. Ozonowanie jest szybkie, efektywne i wystarcza jeden zabieg, raz na trzy miesiące.

Ozonowanie to stosunkowo nowa metoda na odkażanie powierzchni. Jest ono bardzo tanie w porównaniu z innymi metodami dezynfekcyjnymi, gdyż wymaga obecności tylko jednego pracownika obsługującego ozonator, który zużywa minimalną ilość prądu.