Co warto wiedzieć o podziale majątku?

Wiele osób np. podczas rozwodu zastanawia się jak ocalić swoją część wspólnego majątku, tak aby druga strona nie zabrała nam wszystkiego. W takiej sytuacji powinniśmy zadbać o to aby został on profesjonalnie wyceniony, gdyż zapewni nam to możliwość bardziej dokładnego dochodzenia swoich spraw w sądzie.

Wysoka wartość, czyli dokładna ocena majątku

dobry rzeczoznawca majątkowy z WarszawyJeśli chcemy aby posiadany majątek został jak najbardziej starannie wyceniony, dobrym rozwiązaniem okaże się zlecenie tego zadania fachowcowi, który dzięki swojej bogatej wiedzy, będzie wiedział w jaki sposób zadbać o to aby to co mamy zostało dokładnie określone. Dobry rzeczoznawca majątkowy z Warszawy to osoba która będzie potrafiła fachowym i obiektywnym okiem spojrzeć na cały nasz majątek oraz precyzyjnie określić jego wartość. W zależności od typu majątku powinniśmy poinformować taką osobę o tym co znajduje się w naszym podsiadaniu, tak aby mogła ona przygotować się pod kątem wyceny konkretnych rzeczy. Pozwoli jej to na dokonanie fachowej wyceny, która przełoży się na ogólną kwotę na jaką zostanie wycenione wszystko to co posiadamy. Cena skorzystania z takiej usługi jest określana na podstawie części wartości całego majątku a także tego jaki ma on charakter. Dzięki skorzystaniu z takiej pomocy będziemy mieć pewność ile możemy zyskać a także jakie mogą być roszczenia drugiej strony. Wszystkie te elementy złożą się na to, iż będziemy spokojni, że przeprowadzony poziom majątku nie pozbawi nas środków do życia.

Jak zatem widać, ocena wartości majątku powinna być przeprowadzona przez fachowca, dzięki któremu będziemy wiedzieli że zapewnia ona nam udział w majątku po rozwodzie. Opisane powyżej rozwiązanie jest bardzo popularne, gdyż gwarantuje pozyskanie odpowiedniej sumy przez obie strony sporu.