Chmury internetowe na prywatny użytek

Zapisywanie zdjęć na dysku to był duży krok w rozwoju technologii. Aktualnie o wiele częściej korzysta się z chmur, ponieważ dostęp do materiałów mamy wszędzie, gdzie jest internet. Większość nowoczesnych ludzi posiada smartfony, dlatego możliwości są nieograniczone. Jest również kilka innych zalet.

Zalety prywatnych chmur internetowych

chmura prywatnaWśród zalet wymieniłem już łatwy dostęp do danych, bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy. Myślę, że dzięki tej jednej zalecie chmura prywatna zyskała taką popularność. Oczywiście to nie wszystko. Pojemność chmury jest znacznie większa niż dysków. Często na serwerach jest tyle wolnej przestrzeni, że człowiek nie wykorzysta jej do końca życia. W chmurach można przechowywać wszystkie typy plików, bez przejmowania się ilością wolnej przestrzeni. Mimo wszechstronnego dostępu do danych kontrolę nad nimi sprawuje tylko ten, kto posiada kod dostępu do chmury. Istnieją także inne rodzaje zabezpieczeń. W niektórych chmurach prywatnych, gdzie przechowujemy naprawdę ważne dane, dostęp do konta uzyskuje się dzięki rozpoznaniu głosu. Usługa jest odpłatna, lecz opłaca się każdemu, kto składuje tam swoje dane finansowe lub elektroniczne wersje dokumentów. A co jeśli zapomnimy hasła? Każdy użytkownik ma możliwość ustawienia kilku pytań pomocniczych, wyboru kilku obrazków, które pomagają odzyskać dostęp, a także przypomnienie poprzez adres e-mail. Jeśli to zawiedzie, kontaktować można się z administracją chmury.

Wolność, jaką zyskujemy dzięki chmurze, jest naprawdę interesująca. Gdziekolwiek byśmy nie byli, możemy odczytać dokument lub odtworzyć film. Te dane nigdy nie zostaną usunięte, natomiast zawsze możemy importować je z jednej chmury, do drugiej. Przeciętny użytkownik internetu nie musi obawiać się żadnych zagrożeń.